poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWielka manifestacja pod Urzędem Miasta

Wielka manifestacja pod Urzędem Miasta

Pracownicy 40 spółek i zakładów podlegających miastu Zielona Góra ponownie protestowali pod Urzędem Miasta. Domagają się podwyżek, których prezydent Janusz Kubicki nie chce spełnić. Wyznaczono już terminy spotkania z mediatorem.

– Jestem przekonany, że zbliżamy się jednak do porozumienia. Dochodzi teraz do mediacji i z pewnością prezydenta jeszcze dzisiaj odwiedzimy i złożymy petycje – mówił Bogusław Motowidełko, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze.

Jak czytamy na stronie Solidarności jest propozycja podwyżki w kwocie 750 zł brutto. Jednak protestujący domagają się 1000 zł do pensji zasadniczej netto. Zatem stanowiska powoli się do siebie zbliżają – Czekamy na ustalenie terminu 1 rundy mediacji – zaproponowaliśmy, aby odbyło się najpóźniej do 15 czerwca.

W zielonogórskich wodociągach doszło już do porozumienia. Tak samo jak w Urzędzie Marszałkowskim – tam nie potrzebny był strajk i protesty. Szybko podpisano porozumienie i wypłacono pracownikom wyższe pensje.

Od około 1,5 roku Solidarność walczy o wyższe pensje dla urzędników w wielu instytucjach w tym np. w Starostwie powiatowym w Żarach. Prezydent Janusz Kubicki opuścił urząd przed rozpoczęciem pikiety. Jak słyszeliśmy od protestujących jest to walka o szacunek i godność oraz są rozczarowani, że rozmawia się z nimi przez media i wywiera presję poprzez szczucie.

Można to zobaczyć również w wypowiedziach radnych z prezydenckiego klubu Zielona Razem – Pracownicy jednostek są podzieleni. Jedni uważają, że związki przelicytowały, drudzy liczą, że jednak będzie więcej. Działaczom związkowym to jak widać mało… A we mnie się gotuje, bowiem uważam, że prezydent przesadził! 750 zł brutto to jest duża, bardzo duża podwyżka! – pisał w swoim felietonie na prezydenckim WZG radny Andrzej Brachmański

O pierwszym proteście podczas sesji Rady Miasta przed ratuszem pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
17.9 °
37 %
0.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE