piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona Góra„Wszyscy ludzie są braćmi!”

„Wszyscy ludzie są braćmi!”

– Dzisiaj chcemy śpiewać, że wszyscy ludzie są braćmi, a nie będą – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas dzisiejszego wspólnego śpiewania „Ody do Radości”. Całość odbyła się pod hasłem „Ukraina w UE”

Impreza została zorganizowana przez zielonogórski Komitet Obrony Demokracji. Tego typu spotkania są bardzo ważne. Budują wspólnotę i pokazują kierunek działań międzynarodowych, które są również polską racją stanu. Przed zielonogórską palmiarnią zebrali się aktywiści, samorządowcy, mieszkańcy, uchodźcy z Ukrainy, a także grupa wsparcia z Białorusi.

– Naszym obowiązkiem jest wspieranie naszych braci Ukraińców po to, żeby przetrzymali ten trudny czas i mogli wrócić do swoich domów. Mam jednak nadzieję, że wojna szybko się skończy. A my scementowaliśmy naszą przyjaźń polsko-ukraińską tym, co dzisiaj robimy – powiedział senator Wadim Tyszkiewicz.

Wsparcie Ukrainy to nie tylko gesty solidarności. W Urzędzie Marszałkowskim działa Lubuskie Samorządowe Centrum Pomocowe, które udziela wszechstronnej pomocy uchodźcom. – To porady prawne, wsparcie lekarzy, pomóc w wypełnianiu dokumentów, tysiące rozmów z ludźmi, którzy potrzebują różnych rzeczy. Pomagamy już nie tylko doraźnie, ale i systemowo – zapewniamy edukację, wsparcie zdrowotne – przypomniał Radosław Brodzik, przedstawiciel Nowej Lewicy i dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej urzędu marszałkowskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
0.5 ° C
0.6 °
-0.5 °
45 %
4.5kmh
99 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
4 °
pon.
4 °
wt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE