piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uroczyste otwarcie sklepu RTV i… próba oszustwa

Uroczyste otwarcie sklepu RTV i… próba oszustwa

Miejski Rzecznik Praw Konsumenta informuje o kolejnej próbie naciągnięcia mieszkańców Gorzowa. Tym razem wszystko odbywa się pod pretekstem otworzenia nowego sklepu z elektroniką.

Część mieszkańców dostała zaproszenia na otwarcie nowego sklepu RTV, które miałoby się odbyć w najbliższą niedzielę (tj. 27. marca). Każdemu kto przyjdzie na spotkanie obiecano dziesięciocalowy tablet. Jak informują organizatorzy tego spotkania, ze względu na epidemię COVID-19 i ryzyko zakażenia się, otwarcie miałoby się odbyć… w hotelu! I już ta informacja powinna nakłonić gorzowian do zastanowienia się nad rodzajem tego spotkania.

– Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. Po podobnych spotkaniach zgłaszały się do naszego biura osoby poszkodowane na wielotysięczne kwoty – przyznaje Tomasz Gierczak, Miejski Rzecznik Praw Konsumenta.

Każdy kto otrzymał takie zaproszenie pod żadnym pozorem nie powinien z niego korzystać. O sprawie warto też poinformować rodzinę czy znajomych, aby nikt nie dał się złapać na haczyk. Jeśli już ktoś skusi się, aby iść na spotkanie powinien pamiętać o tym, żeby nie udostępniać nikomu dowodu osobistego ani nie podpisywać żadnych dokumentów.

W najgorszym wypadku, jeśli ulegliśmy już namowom naciągaczy, kupiliśmy sprzęt warty dużo więcej niż w rzeczywistości to pamiętajmy, że mamy 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej w hotelu. Zawsze też można się zgłosić po pomoc do Rzecznika Praw Konsumentów, którego biuro znajduje się przy ulicy Władysława Łokietka 22.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
97 %
1.5kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE