piątek, 21 czerwca, 2024

Wypadek na deptaku!

Na zielonogórskim deptaku miało miejsce poważne zderzenie pijanego rowerzysty ze starszą kobietą.

Zielonogórscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie o spowodowanym przez rowerzystę zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na deptaku. Na miejscu ustalono, że jadący rowerem 46-latek wjechał w 76-letnią kobietę, w efekcie czego upadając uderzyła ona głową o kostkę brukową.

Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu. 46-latek został zatrzymany, a kobietę przewieziono do szpitala, gdzie okazało się, że odniosła poważne obrażenia głowy.

Rowerzysta spędził noc w celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz został przesłuchany. Mężczyzna odpowie również za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Niebawem sprawa trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Kilka dni temu, w innym miejscu Zielonej Góry, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli innego rowerzystę. Mężczyzna zignorował jednak funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ był nietrzeźwy. Wynik badania alkomatem wykazał 1,7 promila. Za niewykonanie poleceń policjantów rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł oraz 2,5 tys. zł za jazdę w stanie nietrzeźwości.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE