czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWzmożony ruch wojskowy na polskich drogach. To tylko ćwiczenia

Wzmożony ruch wojskowy na polskich drogach. To tylko ćwiczenia

Od poniedziałku, 12 lutego, na drogach całego kraju możemy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn pojazdów wojskowych. To efekt cyklicznych wojskowych ćwiczeń pod kryptonimami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, realizowanych zgodnie z programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Przybycie i przemieszczenia kolumn wojskowych będą miały kluczowe znaczenie dla uczestników ćwiczeń, umożliwiając im przetrenowanie przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

W związku z trwającymi ćwiczeniami pojazdy wojskowe mogą być obecne na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych, jednakże ruch tych pojazdów będzie starannie skoordynowany, aby minimalizować utrudnienia dla cywilnych użytkowników dróg. Kolumny wojskowe będą pod eskortą i zabezpieczeniem Żandarmerii Wojskowej oraz poddziałów regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją.

Z tego względu został wydany apel do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i niewjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne. Jadące w kolumnie pojazdy są pojazdami uprzywilejowanymi.

Ponadto, zwrócono się z prośbą do mieszkańców zamieszkujących tereny, przez które będzie przejeżdżać wojsko o zachowanie dyskrecji w kwestii informacji dotyczących ćwiczeń wojskowych. Prosi się o niepublikowanie zdjęć czy danych dotyczących ruchu i lokalizacji wojskowych jednostek oraz statków powietrznych. Nieprzemyślane działania w sieci mogą narazić system bezpieczeństwa i obronności.

Warto być świadomym zagrożeń i przestrzegać wytycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności działań podczas ćwiczeń wojskowych.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE