wtorek, 16 lipca, 2024

Yoga w Wegarniku

Restauracja Wegarnik staje się powoli nowym centrum kulturowym na mapie miasta Zielona Góra. Istniejąca od wielu lat znana wegańska restauracja tworzy coraz bardziej wymyślne i oryginalne wydarzenia kulturalne.

– Zawsze chciałem, żeby tak wyglądała restauracja. Żebym mógł wciągać ludzi w różne aktywności. Do tego niezbędna jest chęć a reszta to już formalności. Szukam ludzi z pasją chętnych do kooperacji. Nie zapominajmy, że wciąż najważniejsza jest kuchnia, chcę nakarmić duszę i ciało. Chcemy łączyć ludzi a kuchnia jest świetnym spoiwem do tego, dokonuję ewolucji, a nie rewolucji w swojej przestrzeni dla moich wydarzeń – mówi w rozmowie z nami Marek manager restauracji Wegarnik.

W najbliższą sobotę odbędzie się jedna z takich aktywności. W sobotę o godzinie 8:45 wystartuje nietypowa „Yoga w Wegarniku.

Przede wszystkim chodzi o wspólne bycie i podzielenie się sobą. Chcemy się inspirować, bo razem możemy więcej. To bardzo ważne, bo czujemy to samo, radujemy się tym samym, i smucimy się również tym samym – mówi Agnieszka Kościan nauczycielka jogi i dietetyczka.

Joga jest nietypowa, bo nie zamyka się w czterech ścianach i nie odcina się od rzeczywistości miejskiej, której czasem mamy po prostu dość. To forma symbiozy, na którą jesteśmy skazani. Nie odcinamy dźwięków z zewnątrz a próbujemy zrozumieć.

Pamiętajmy, że nie wszyscy mieszkają w lesie, czy mają możliwość wygenerowania cichego miejsca. Przebodźcowanie jest już w naszym życiu każdego dnia – dodaje Agnieszka

Drzwi będą otwarte dosłownie i w przenośni, szum ruchu ulicznego, szczekanie psa, rozmowy przechodniów to dźwięki, które do nas docierają i będą wpadać przez drzwi podczas zajęć. Praktyka jogi płynąć będzie od Agnieszki a ty będziesz mógł wrzucić dowolną kwotę do kapelusza według uznania. Po zajęciach będzie można wspólnie zjeść śniadanie i porozmawiać w towarzystwie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE