niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubinWkrótce poznamy wykonawcę, który przebuduje stadion?

Wkrótce poznamy wykonawcę, który przebuduje stadion?

W najbliższych dniach powinniśmy poznać wykonawcę, który ma odpowiadać za przebudowę stadionu miejskiego w Gubinie.

Już blisko rok temu pojawiła się informacja o przyznaniu dofinansowania rządowego na przebudowę stadionu miejskiego w Gubinie – miasto otrzymało 15,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polskiego Ładu: Program Inwestycji Strategicznych.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać wykonawcę tego zadania (a przynajmniej jego pierwszego etapu). Czekamy na otwarcie ofert przetargowych. Doszłoby do tego wcześniej, ale jak informuje UM w Gubinie – zmarł projektant przebudowanego stadionu, co spowodowało opóźnienia.

Stadion w Gubinie po przebudowie ma być obiektem zarówno piłkarskim, jak i lekkoatletycznym. Pierwszy etap pochłonie około 15 do 20 mln zł. Roboty mają potrwać 1,5 roku. Co zostanie wykonane?

– W projekcie zaplanowane są np. oświetlenie obiektu, jest też bieżnia sześciotorowa, będą też miejsca m.in. do rzutu kulą, skoku w dal, trójskoku – informuje Krzysztof Olifirowicz-Kalinowicz, Naczelnik Wydziału Komunalnego i Inwestycji w UM w Gubinie. – Stadion będzie posiadał wszystkie certyfikaty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jeśli chodzi o warstwę piłkarską, to wykonana zostanie murawa – nowa trawa z odpowiednim nawodnieniem, oświetlenie stadionu, nowe trybuny, dojdzie tablica z wynikami i cały osprzęt piłkarsko-lekkoatletyczny.

Przewidywany termin zakończenia pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego w Gubinie to koniec 2024 lub początek 2025 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
18.3 ° C
18.9 °
17.4 °
45 %
2.1kmh
16 %
niedz.
17 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE