piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZ Zielonej Góry nad morze w niecałe 3,5 godziny.

Z Zielonej Góry nad morze w niecałe 3,5 godziny.

Tyle zajmie nam podróż nowym wakacyjnym połączeniem na trasie Wrocław – Świnoujście. Najnowszy pociąg KD Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzyma się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze – mówił Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Zielona Góra – Świnoujście wyniesie nas 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower.
Połączenie startuje już w najbliższą sobotę 24 czerwca i będzie kursowało w letnie weekendy do 27 sierpnia.

Dojedziemy tam w nowych ekskluzywnych pociągach typu Impuls 45WE jeżdżących nawet 160 km/h. Pojazdy te mają 259 miejsc siedzących. Komfort jazdy pasażerom zapewniają fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi zabudowane są gniazda zasilania 230V oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Oczywiście jednostki posiadają na pokładzie WI-FI, klimatyzację, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej. To jeden z 25 tego typu pojazdów zamówionych przez Koleje Dolnośląskie.

– Na najbliższą sobotę mamy wykupione już wszystkie bilety. Więc wszystko wskazuje na to, że to połączenie będzie cieszyć się dużą popularnością – mówił Bartłomiej Radak rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Sobotnie godziny odjazdu na trasie Wrocław Główny ➤ Świnoujście
– Wrocław Główny – 5.40
– Legnica – 6.25
– Lubin – 6.40
– Głogów – 7.09
– Zielona Góra Główna – 7.59
– Szczecin Dąbie – 10.04
– Międzyzdroje – 10.59
– Świnoujście – 11.10

Niedzielne godziny odjazdu na trasie Świnoujście ➤ Wrocław Główny
– Świnoujście – 16.40
– Międzyzdroje – 16.53
– Szczecin Dąbie – 17.47
– Zielona Góra Główna – 20.02
– Głogów – 20.40
– Lubin – 21.15
– Legnica – 21.30
– Wrocław Główny – 22.07


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE