wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZagraniczni studenci ponownie u nas.

Zagraniczni studenci ponownie u nas.

Na początku tygodnia miała miejsce Inauguracja semestru letniego dla zagranicznych studentów w ramach Programu Erasmus+.

W uroczystości wzięło udział 20  studentów z krajów Europy i świata. W auli pojawili się studenci z Hiszpanii, Turcji, Francji, Portugalii, Grecji, a także Gruzji, Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny. Dodatkowo na spotkaniu pojawili się również studenci, którzy są trakcie realizacji studiów i praktyk w ramach Programu Erasmus+.

Początek to zawsze duża ekscytacja i poznawanie uczelni oraz formalności związane z ich pobytem. Studenci wysłuchali wystąpień prof. Marka Smoluka z Wydziału Humanistycznego oraz prezentacji przygotowanych przez swoich kolegów – zagranicznych praktykantów i członków ESN UZ. Po części wprowadzającej, uczestnicy inauguracji zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką oraz Kampus B.

Inauguracja rozpoczęła trwający przez cały tydzień tzw. Orientation Week – tydzień zapoznawczy, organizowany przez ESN UZ, podczas którego studenci poznają infrastrukturę uczelni i walory miasta Zielona Góra.

źródło: Uniwersytet Zielonogórski


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-0.6 ° C
1.2 °
-0.6 °
58 %
1.2kmh
9 %
wt.
11 °
śr.
8 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE