poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZastal pokonuje Ostrów w sparingu

Zastal pokonuje Ostrów w sparingu

Zastal wygrywa w pierwszym przedsezonowym sparingu z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Zadebiutowali nowi zawodnicy i, mimo że przed trenerem jeszcze sporo pracy, to prezes Janusz Jasiński widzi potencjał w tej ekipie.

Mecz wyjazdowy w Ostrowie Wielkopolskim to początek małego tournée, które zaplanowała koszykarska drużyna z naszego miasta. Wygrana 79-78 daje dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.

Jestem zadowolony z tego, co zobaczyłem. Nasi zawodnicy mają jeszcze ciężkie nogi, bo mocno trenujemy, więc to nie była pełnia ich możliwości. Drużyna z dnia na dzień będzie wyglądała coraz lepiej, ale przed nami jeszcze sporo pracy nad obroną i atakiem – mówił po spotkaniu trener Oliver Vidin.

Rzut na miarę wygranej zapewnił nam Jan Wójcik, po podaniu nowego kapitana naszej drużyny Przemysława Żołnierewicza.

Myślę, że (mecz – dop. red.) był na pewno ciekawy, było dużo błędów, ale wiadomo to dopiero początek sezonu. Bardzo dobrze biegaliśmy co nam dało dużo łatwych punktów w szybkim ataku. Musimy jeszcze popracować nad obroną i zgrać się, ale to na spokojnie przyjdzie z czasem. W ostatniej akcji stali próbowałem zablokować rzut, ostatecznie wystarczyło przeszkodzić. Widzę, że Przemek Żołnierewicz zbiera piłkę to od razu biegnę do kontry, żeby była możliwość łatwych punktów na wygraną, dostałem piłkę, wybiłem się obrońca nie miał możliwości już zablokowania czy nawet faulu. Ta wygrana była dla mnie bardzo ważna, ponieważ mecz odbywał się w rocznicę śmierci mojego taty, więc takie zakończenie mnie bardzo uszczęśliwiło – mówił po spotkaniu Wójcik.

Statystyki ze spotkania nie zostały udostępnione dla mediów, a na jednym z grup dyskusyjnych, zapytany o sparing, prezes Janusz Jasiński odpowiedział – Za wcześnie na opinie. Cieszy ze drużyna zapier …la – odpisał włodarz klubu.

Przed Zastalem na początku września kolejne spotkania. Nasza ekipa wystąpi na Memoriale Wojciecha Michniewicza, gdzie zagramy z Legią Warszawa i Czarnymi Słupsk.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE