czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinTłumy na Dożynkach w Chlebowie

Tłumy na Dożynkach w Chlebowie

Wczoraj w Chlebowie odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki. Gwiazdą wieczoru była Shazza. Dopisała pogoda i frekwencja.

Sobotnie świętowanie w Gminie Wiejskiej Gubin rozpoczął pierwszy w powiecie krośnieńskim Polsko-niemiecki Kongres Sołtysów, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Drzeńsku Małym. W świetlicy spotkali się przedstawiciele społeczności wiejskiej wszystkich gmin Powiatu Krośnieńskiego, sołtysi Gminy Schenkendöbern z Powiatu Spree-Neiße oraz gminy Neißemünde z Powiatu Oder-Spree.

Porównano m.in. systemy administracji samorządowej w Polsce i w Niemczech. Przybliżono sylwetkę Sołtysa jako człowieka do zadań specjalnych. Przeprowadzono również panel dyskusyjny.

Po kongresie przybyli goście udali się do Kościoła w Chlebowie, gdzie o godz. 14:00 odbyła się dziękczynna Msza Święta. Z kościoła korowód przemaszerował na teren obchodów święta plonów.

W trakcie Dożynek nie zabrakło tradycyjnych obrzędów, jak nakazuje tradycja gospodarze podzieli chleb. Chwilę wcześniej Gubińskie Łużyczanki zaśpiewały „Plon niesiemy plon”. Odbył się również konkurs wieńców dożynkowych


Przygotowano także atrakcje dla nieco młodszej publiczności: dmuchańce, foto-budkę, warsztaty ludowe, symulator dachowania oraz energorower. W trakcie imprezy trwała również loteria fantowa. Przed wejściem Shazzy na scenę odbyły się licytacje.

Mimo porannego deszczu i ciemnych chmur nad Chlebowem pogoda dopisała i całą imprezę mieszkańcom towarzyszyło słońce. W czasie koncertu pod sceną były tłumy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
1.8 °
1.2 °
99 %
1.8kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE