sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraDyrektor Medyka przegrywa w sądzie.

Dyrektor Medyka przegrywa w sądzie.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze oddalił powództwo ws. dyrektora Medyka Jarosława Marcinkowskiego. Przypomnijmy, że ten pozwał Urząd Marszałkowski za jego zdaniem nieprawidłowe zwolnienie z pracy.

22 sierpnia Sąd oddalił powództwo i zasądził od Jarosława Marcinkowskiego na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego koszty procesu, co oznacza, że wyrok jest korzystny dla Urzędu.

Sąd stwierdził, że pozew został wadliwie skonstruowany – żądania sugerowały bowiem, że powód został zwolniony z pracy, co Sąd zbadał i doszedł do konkluzji odmiennej. Sąd odmówił odrzucenia pozwu, stwierdzając tym samym, że nie było przeszkód do osądzenia sprawy, a po przeprowadzeniu merytorycznej oceny nie podzielił stanowiska pana Jarosława Marcinkowskiego i powództwo oddalił – powiedział w rozmowie z nami rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Paweł Kozłowski.

Przypomnijmy, że cała sprawa dotyczy wydarzeń z lutego tego roku. Zarząd województwa podjął wtedy decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora „Medyka” Jarosława Marcinkowskiego. Okazało się, że w okresie zajmowania stanowiska był pełnomocnikiem w prowadzeniu działalności gospodarczej swojej żony. Tego typu praktyki naruszają zapisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej.

To nie jedyny wyrok, który zapadł w tej sprawie. W lipcu informowaliśmy o tym, że sąd administracyjny uchylił zarządzenie zastępcze wojewody lubuskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.5 ° C
7.3 °
4.4 °
70 %
2kmh
100 %
sob.
5 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE