piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielona Góra ma nowego komendanta Policji

Zielona Góra ma nowego komendanta Policji

Po 29 latach służby w Policji na emeryturę odchodzi młodszy inspektor Maciej Sipek. W zeszły piątek pożegnał się ze służbą i sztandarem podczas uroczystej zbiórki. Jego obowiązki przejmie podinspektor Tomasz Szuda.

Uroczystość w sali konferencyjnej zielonogórskiej komendy odbyła się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektora Jarosława Pasterskiego, który odebrał meldunek o rozpoczęciu uroczystej zbiórki od dowódcy uroczystości Naczelnika Wydziału Sztab Policji komisarza Krzysztofa Marciniaka. Na zbiórkę stawili się podwładni komendanta Sipka: kadra kierownicza jednostki i komisariatów, a także pracownicy Policji. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście, którzy przez prawie 2 lata współpracowali z młodszym inspektorem Maciejem Sipkiem: Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, samorządowcy powiatu zielonogórskiego, prokuratorzy, kierownicy instytucji i organizacji współpracujących z naszą jednostką oraz komendanci miejscy i powiatowi województwa lubuskiego. 

Nadinspektor Jarosław Pasterski pożegnał komendanta Sipka dziękując za długoletnią wzorową służbę w Policji. Prezydent Janusz Kubicki podziękował za współpracę, podkreślając, że mieszkańcy miasta czują się bezpiecznie dzięki ciężkiej pracy zielonogórskich policjantów. Prezydent Kubicki odznaczył również komendanta Macieja Sipka złotym medalem za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta Zielona Góra. Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz podkreślił, że współpraca z  zielonogórską Policją układa się nienagannie od wielu lat, a w dniu przejścia na emeryturę życzył komendantowi Sipkowi powodzenia i czasu na realizację nowych planów. W imieniu policjantek, policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podziękowania złożył nadkomisarz Radosław Fabiński. 

Warto podkreślić, że również dzisiaj z mundurem i z policyjną służbą pożegnał się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkomisarz Marcin Gurgurewicz. Także Komendant Gurgurewicz odebrał od zebranych podziękowania i życzenia pomyślności na nowym etapie życia.

Ważnym momentem dzisiejszej uroczystej zbiórki było odczytanie rozkazu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektora Jarosława Pasterskiego o powierzeniu obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinspektorowi Tomaszowi Szudzie – dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji we Wschowie. Od jutra podinspektor Tomasz Szuda będzie dowodził zielonogórskim garnizonem.

Warto podkreślić, że komendant Szuda jest znany zielonogórskim policjantom, ponieważ wcześniej przez kilka lat służył w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze pełniąc obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a następnie Komendanta Komisariatu Policji w Sulechowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
8.4 ° C
9 °
8.4 °
67 %
4.1kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE