piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielona Góra solidarna z Ukrainą

Zielona Góra solidarna z Ukrainą

Na wczorajszym wiecu przy Filharmonii Zielonogórskiej pojawiło się sporo osób. Kto nie miał flagi, mógł ją otrzymać z busa ZGK. Były przemówienia i słowa solidarności. Teraz czas na czyny.

Spotkanie rozpoczął prezydent Janusz Kubicki, który nazwał Putina mordercą i zbrodniarzem. Wymieniał również sankcje, które powinna postawić Unia Europejska. – Zamknijmy przestrzeń powietrzną, wyrzućmy Rosję ze wszystkich struktur i obejmijmy zakazem wjazdu wszystkich Rosjan – mówił prezydent. Zapowiedział również, że otrzymał wykaz potrzebnych rzeczy od prezydenta Iwano-Frankowska i obiecał, że Zielona Góra te rzeczy mu wyśle.

Na scenie pojawili się również poseł Bogusław Wontor, sekretarz PSL Arkadiusz Dąbrowski czy przedstawicielka partnerskiego miasta Iwano-Frankowska. – Ukraińcy mają prawo żyć w wolnym państwie i mają prawo do suwerennego państwa. Będziemy im w tym pomagać. Musimy się przeciwstawić agresji Putina. Urodziliśmy się już po wojnie i spodziewałem się, że dożyjemy czasów, że w Europie znowu będzie wojna – mówił Wontor.

Na scenie pojawili się aktywiści tacy jak Agnieszka Chyrc czy radny Janusz Rewers, który nie tylko zagrzał wielu ukraińskich mieszkańców Zielonej Góry, ale też zaprosił na specjalny koncert dla Ukrainy – 6 marca o godz. 15.00 – Nigdy więcej wojny. Na scenie pojawili się również mieszkańcy Zielonej Góry.

Urząd Marszałkowski również chce wspierać naszego wschodniego sąsiada. W piątek 25 lutego o godz. 9.00 odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu województwa lubuskiego, w którym będzie uczestniczyć biuro współpracy zagranicznej i kierującymi zarządzaniem kryzysowym. W całości poświęcone będzie sytuacji na Ukrainie oraz możliwościom udzielenia samorządowej pomocy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE