niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZnamy już datę III Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic

Znamy już datę III Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic

Piwnice winiarskie w Zielonej Górze będą otwarte aż 5 dni i połączą się z długim majowym weekendem. Otwarcie nastąpi 29 kwietnia a zakończenie 3 maja. Natomiast w dniach 4 – 7 maja będą otwarte winnice na terenie województwa lubuskiego.

Oczywiście tak jak w tamtym roku, tak i w tym obowiązywać będą karnety degustacyjne. Przed nami otworzy się 30 lubuskich winnic i 20 historycznych piwnic winiarskich.

To już III edycja Festiwalu i cieszymy się, że kolejny raz będziemy promować winiarstwo w województwie lubuskim. Impreza urosła nam już do rangi ogólnopolskiej, jest doceniana i wyróżniana przez branżowe media. Dołożymy starań, aby i w tym roku było dużo wydarzeń i koncertów. Udało się także zaprosić Roberta Makłowicza, który jest niekwestionowanym ekspertem kulinarnym i wielką osobowością telewizyjną oraz internetową. Wspierał nas od 1 edycji Festiwalu, zapraszał w mediach społecznościowych, ale dopiero teraz udało się dopasować do jego wypełnionego kalendarza. Jego obecność na Festiwalu, będzie miała kilka wymiarów, a szczegóły programu ogłosimy wkrótce – zaznacza Janusz Rewers, dyrektor Departamentu Promocji i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego.

Nie ma jeszcze listy winnic, ale możemy przypuszczać, że będzie podobnie jak w poprzednich latach. W tym roku gościem specjalnym Festiwalu będzie znany, niezwykle lubiany i kultowy już kucharz i podróżnik Robert Makłowicz, który w dniu otwarcia Festiwalu przeprowadzi pokaz kulinarny oraz degustację komentowaną win lubuskich.

Pamiętajmy, że wstęp do wszystkich piwnic jest bezpłatny a płatne są tylko degustacje. To wyjątkowy festiwal przyciągający ogromną liczbę turystów w Polski i zagranicy głównie Niemiec. (dalsza część artykułu pod zdjęciem)

W tym roku Festiwal jest dłuższy, wynika to z tego, że będzie wyraźny podział na czas otwartych piwnic i winnic. To kwestia logistyki i lepszego zorganizowania winiarzy i turystów. Liczymy na turystów, bo jeżeli już o nich mówimy to przyjeżdżali oni głównie z bliskich logistycznie regionów, Wielkopolska, Zachodniopomorskie, jeśli chodzi o kraje to również bliskie nam państwa jak Niemcy, Czechy, Duńczycy byli też turyści z USA i innych krajów Europejskich – wylicza Bartłomiej Gruszka współorganizator festiwalu i prezes fundacji Tłocznia

Poprzednie edycje festiwalu okazały się dużym sukcesem. Poza turystami pozytywnie o wydarzeniu wypowiadają się również mieszkańcy Zielonej Góry.

Festiwal jest niekomercyjny, jeśli porównać to wydarzenie z Winobraniem, w którym od lat nie biorę udziału. Ten Festiwal jest związany z regionem kulturalnie i kulinarnie, bardzo mi odpowiada taka forma. Kultura osób jest zupełnie inna w porównaniu w festiwalem we wrześniu. Tutaj i tutaj jest alkohol, ale przy tym festiwalu jest zupełnie inna kultura picia – mówi Paulina, zielonogórzanka.

Podobało mi się w tamtym roku jak było to wszystko zorganizowane. Gościłam w tym czasie moich znajomych spoza województwa, byli zachwyceni, że coś takiego u nas się dzieje. Nie rejon jest znany z winiarstwa, rozmawialiśmy z winiarzami i dużo się dowiedzieliśmy na temat procesu tworzenia wina – dodaje spotkana na deptaku pani Justyna.

Ceny karnetów degustacyjnych. Można je nabyć TUTAJ.

  • 139,00 zł – 16 porcji degustacyjnych wina – pakiet standard
  • 259,00 – 32 porcje degustacyjne wina – pakiet MAX

Do każdego biletu otrzymacie pakiet degustacyjny. W jego skład wchodzą:

  • kieliszek z grawerem,
  • zawieszka z materiału na szyję, w której będziecie mogli schować kieliszek i mapę,
  • mapa z zaznaczonymi piwnicami winiarskimi, winnicami, a także z opisem historii piwnic,
  • naklejki (16 lub 32, w zależności od pakietu), które podczas Festiwalu będziecie mogli zamienić na wino.

Głównymi organizatorami III Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Lubuskie Centrum Winiarstwa.

– To już III festiwal, który organizujemy


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE