wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Pressja władzy" - już dzisiaj w TVN24 reportaż m.in. o Gazecie Lubuskiej

„Pressja władzy” – już dzisiaj w TVN24 reportaż m.in. o Gazecie Lubuskiej

Już dzisiaj w magazynie śledczym „Czarno na białym” w TVN24 reportaż na temat gazet regionalnych Polska Press, czyli spółki zakupionej przez państwowy koncern paliwowy Orlen. Autor Marek Osiecimski odwiedził również Zieloną Górę, żeby pokazać, jak wygląda „obiektywizm” Gazety Lubuskiej.

Jednym z bohaterów reportażu jest Hubert Felger, kioskarz z Zielonej Góry, który opowiada jak zmieniała się Gazeta Lubuska na przestrzeni lat. Mimo własnych poglądów stara się sprzedać każdy tytuł, bo dzięki temu zarabia. Zainteresowanie wśród mieszkańców niestety spada.

W reportażu znajdziemy fragmenty artykułów na temat marszałek Elżbiety Anny Polak i sposób, w jaki są przedstawiane. Zupełnie inaczej wyglądają te dotyczące choćby europosłanki PiS Elżbiety Rafalskiej. Medioznawcy na materiałach nie zostawiają suchej nitki.

Od marca 2021 roku grupa medialna Polska Press ma nowego właściciela. To zależny od rządu Orlen. Prezes tego naftowego koncernu Daniel Obajtek zapewniał, że przejęcie wydawcy większości regionalnych mediów w Polsce ma charakter czysto biznesowy, a nie polityczny. Po dwóch latach media Polska Press mają nowych redaktorów naczelnych, nowych publicystów i nowe treści. Zmiany w mediach wydawanych przez spółkę pośrednio zależną od rządu przeanalizował wraz ze swoimi rozmówcami Marek Osiecimski z „Czarno na białym” – czytamy w zapowiedzi materiału telewizyjnego.

Reportaż dostępny jest już w TVN24 GO, a emisja w otwartym kanale TVN24 już dzisiaj (wtorek – 21.03.2023 r.) o godz. 20.30.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE