niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wykonawca chce więcej pieniędzy, Słowianka deklaruje chęć rozmów

Wykonawca chce więcej pieniędzy, Słowianka deklaruje chęć rozmów

Już pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się, że spółka Budimex, zajmująca się budową hali sportowej przy ulicy Słowiańskiej, wstrzymała część prac. Wszystko dlatego, że chce dopłaty do inwestycji. Co dalej?

Chodzi o Arenę Gorzów, czyli halę widowiskowo-sportową, która powstaje w pobliżu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”, będącego jednocześnie oficjalnym inwestorem tego zadania.

Pod koniec ubiegłego tygodnia roboty budowlane zostały częściowo wstrzymane. Robotnicy co prawda nie zeszli całkowicie z placu budowy, ale póki co zajęli się przede wszystkim pracami zabezpieczającymi. Dlaczego?

Początkowo budowa hali miała kosztować 89 milionów złotych. Jednak, jak informuje wykonawca: z uwagi na minioną pandemię oraz wybuch wojny na Ukrainie drastycznie wzrosły koszty, m.in. materiałów budowlanych.

Spółka Budimex chce więc dopłaty do kontaktu, chociaż na razie nie wiadomo o jakiej kwocie mowa. Można się tylko domyślać, że chodzi o duże pieniądze. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku Urząd Marszałkowski obiecał dodatkowe 6 milionów złotych do budowy hali, a w budżecie miasta Gorzowa zabezpieczono na ten cel kolejne 11 milionów. Żądanie Budimexu ma jednak dotyczyć jeszcze wyższej kwoty.

W poniedziałek (20.03) odbyło się spotkanie przedstawicieli spółki oraz Słowianki. Wszystko po to, by wypracować nowe rozwiązania i dojść od porozumienia. Spotkanie nie przyniosło jednak żadnych większych rezultatów i dalsze negocjacje zaplanowano na przyszły tydzień.

Obie strony deklarują jednak chęć rozmów i gotowość do współpracy. Jak informuje „Słowianka”: wykonawca prac zadeklarował również zintensyfikowanie robót.

Niestety trzeba się liczyć z tym, że prace znów mogą się przeciągnąć. Przypomnijmy: roboty budowlane rozpoczęły się na początku stycznia 2021 i miały potrwać do końca 2022 roku. Termin ten jednak przełożono i według nowych założeń hala miała być gotowa do sierpnia tego roku. Czy rzeczywiście tak będzie? W przypadku dalszych przestojów nie ma co na to liczyć…

Docelowo hala będzie się składała z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Na trybunach będą miejsca dla ponad 5 tysięcy osób. Dodatkowo powstaną parkingi, zaplecze sanitarne, gastronomiczne, administracyjne, szatnie i sala konferencyjna. Oprócz wydarzeń sportowych mają się tu odbywać m.in. koncerty, eventy, występy teatralne czy taneczne.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE