piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraZniszczył kolektory słoneczne zamontowane na szkole w Czerwieńsku

Zniszczył kolektory słoneczne zamontowane na szkole w Czerwieńsku

Zielonogórscy kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wspólnie z innymi osobami kolektorów słonecznych na dachu zespołu szkół w Czerwieńsku. Dyrekcja szkoły wyceniła wartość zniszczonego mienia na około 160 tysięcy złotych. Trwają działania w sprawie zatrzymania pozostałych osób odpowiedzialnych za te zdarzenia, natomiast podejrzany usłyszał już zarzuty karne.

We wtorek (7 lutego) w Czerwieńsku doszło do bulwersującego zdarzenia. Trzy osoby z nieznanej weszły na dach zespołu szkół w Czerwieńsku, gdzie uszkodzili i zniszczyli zamontowane tam kolektory słoneczne. Wartość uszkodzonego mienia szkoła wyceniła na około 160 tysięcy złotych. Dzięki skutecznym policyjnym działaniom oraz współpracą z burmistrzem Czerwieńska i władzami szkoły, policjanci służby kryminalnej wytypowali osoby, które mogą być odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali jedną z nich.

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Czerwieńska, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Do sprawy jako materiał dowodowy został też zabezpieczony monitoring. Nagrania z kamer monitorujących pomogły policjantom w ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia.W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili tożsamość pozostałych osób, które są odpowiedzialne za to przestępstwo. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze dwóch pozostałych osób. 

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, który to czyn został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, co skutkuje podwyższeniem dolnej granicy zagrożenia karą. Mężczyźnie grozi od 4,5 miesiąca do nawet 5 lat pozbawienia wolności.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
8.8 ° C
9.5 °
8.4 °
41 %
4.4kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE