wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Dziennikarz" Gazety Lubuskiej znowu obraża i nawołuje do pobicia?

„Dziennikarz” Gazety Lubuskiej znowu obraża i nawołuje do pobicia?

To nie pierwszy raz, gdy były polityk i bloger, a od jakiegoś czasu „dziennikarz” Gazety Lubuskiej Robert Bagiński używa wulgarnego języka. Teraz jednak to jawne nawoływanie do naruszenia nietykalności cielesnej.

Lewactwo z PO trzeba gonić! Kto wie, może wkrótce w sposób dosłowny: kopami w dupę – pisze w komentarzu pod swoim postem Robert Bagiński.

Co tak rozjuszyło „dziennikarza”? Komentarz pod jego postem, w którym podał dalej wpis premiera Mateusza Morawieckiego z cytatem z Jana Pawła II. Już sam fakt udostępniania postów polityka Prawa i Sprawiedliwości dyskwalifikuje obiektywizm Roberta Bagińskiego.

Druga kwestia to nawoływanie do naruszenia nietykalności cielesnej pracownika Gazety Lubuskiej, której wydawca Polska Press został przejęty przez państwowy koncern ORLEN. Nasi rozmówcy zastanawiają się jak Bagiński chce pisać obiektywne i rzetelne materiały skoro jawnie nawołuje do pobicia jakiejś grupy politycznej.

O komentarz poprosiliśmy Michała Iwanowskiego, wieloletniego dziennikarza Gazety Lubuskiej, a dzisiaj dyrektora Lubuskiego Centrum Informacyjnego – Nerwowość przemawia przez ten wpis. To nerwowość niemerytoryczna, niepoparta argumentami, odwołująca się do inwektyw i do najniższych emocji, licząca na zerowy poziom intelektu odbiorców. Bo tym jest sugerowanie działania bliżej nieokreślonej „agentury”, którą „czuć”. Można zadać pytanie, skąd ta nerwowość. Zazwyczaj bierze się ona ze strachu i poczucia zagrożenia. Ale jest też pytanie: przez kogo czuje się zagrożony autor wpisu? Bo poziom agresji zawarty w tej wypowiedzi wskazuje, że to raczej on może stanowić potencjalne zagrożenie dla swoich adwersarzy – pisze Iwanowski.

Suchej nitki na przedstawicielu orlenowskiej prasy nie pozostawia również radny wojewódzki Sebastian CiemnoczołowskiZastanawiam się, do jakich słów Jana Pawła II nawiązuje ten pan, bo z pewnością nie dziennikarz. Typowy przedstawiciel pisowskiej mowy nienawiści, który to język do co najmniej już jednej śmierci w Polsce doprowadził m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – komentuje w rozmowie z nami szef klubu radnych PO.

To nie pierwszy raz, gdy Robert Bagiński w kontrowersyjny sposób używa mediów społecznościowych do publikowania swoich treści. Wcześniej musiał przepraszać radnego wojewódzkiego Jerzego Wierchowicza, a także wyzywał Zofię Szozdę, przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Kobiet.

Pozostaje pytanie, czy Robert Bagiński planuje powołanie oddziałów szturmowych do polowania na członków Platformy Obywatelskiej. Wysłaliśmy „dziennikarzowi” zapytania i jak tylko otrzymamy odpowiedzi to zaktualizujemy materiał.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-0.6 ° C
1.2 °
-0.6 °
58 %
1.2kmh
9 %
wt.
11 °
śr.
8 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE