środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Demolka w środku zakończona. Rozpoczęły się prace dekarskie

Demolka w środku zakończona. Rozpoczęły się prace dekarskie

W poszpitalnych budynkach przy ulicy Warszawskiej praca wre! Trwają tam roboty związane z przystosowaniem obiektu do nowej funkcji, czyli internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na jakim obecnie są etapie?

Jak informują urzędnicy: obecnie zakończono już roboty rozbiórkowe wewnątrz budynku i rozpoczęto prace dekarskie polegające na wymianie uszkodzonych elementów więźby oraz ułożeniu membrany dachowej.

Przypomnijmy: z uwagi na to, że elewacja w poszpitalnych budynkach przy Warszawskiej podlega ochronie konserwatorskiej to wszystkie prace muszą się odbywać pod czujnym okiem konserwatora zabytków.

– Zgodnie z wytycznymi konserwatora, w każdym budynku trzy okna zostaną przeznaczone do renowacji/odnowy, a pozostałe do wymiany. Odrestaurowane zostaną również kolumny przy wejściu do budynku przyszłego internatu – informuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Uszkodzone cegły w elewacji zostaną wymienione, a same mury mają zostać dokładnie oczyszczone.

Przypomnijmy: w budynkach przy ul. Warszawskiej, w której kiedyś mieścił się szpital, powstanie internat, który pomieści 83 uczniów. Będą tam pokojowe, stołówka dla 50 osób, zaplecze kuchenne i niewielka recepcja.

Dodatkowo zostanie tam przeniesiona Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna znajdująca się obecnie przy ulicy Czereśniowej. Dla jej potrzeb zagospodarowany zostanie budynek D oraz przylegająca do niego piwnica budynku C. To tam znajdą się pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa, natomiast na wyższym piętrze zlokalizowane zostaną sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
67 %
0.9kmh
100 %
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE