czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZobacz co PiS zrobił kobietom. Dzisiaj pokaz filmu

Zobacz co PiS zrobił kobietom. Dzisiaj pokaz filmu

Ten film to niezwykłe wydarzenie. Przygotowany przez społeczników za pieniądze zebrane od ludzi dobrej woli. Jak czytamy w recenzjach „O tym się nie mówi” powinien obejrzeć każdy przeciwnik aborcji.

O tym filmie będzie się mówiło w województwie lubuskim. Zachęcam nie tylko do obejrzenia filmu, ale przede wszystkim do rozmowy na temat tego, co nam „ugotowała” prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska dwa lata temu. Nie chcemy takiej przyszłości dla młodych kobiet – powiedziała marszałkini Elżbieta Anna Polak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Organizatorami pokazu w województwie lubuskim jest członek ekipy produkcyjnej Radosław Sujak oraz Instytut Równości. Produkcja miała już swoje pokazy w Nowej Soli, Wrocławiu, premierę w Warszawie, a także spotkania w Krakowie i Gdańsku. Teraz czas na Zieloną Górę.

Dwa lata temu to my wszystkie i my wszyscy wychodziliśmy na ulice naszych miast, również w Zielonej Górze. Krzyczeliśmy i krzyczałyśmy właśnie w tej sprawie: w sprawie wolnego dostępu do aborcji do 12. tygodnia ciąży – przypominała Agnieszka Chyrc, wiceprezeska Instytutu Równości

Ten film, to spotkanie pokazuje też, jak ważna jest otwarta przestrzeń do tego, by móc sobie pozwolić na wysłuchanie drugiej strony. Ten film właśnie o tym opowiada: nie jest nachalny, propagandowy w drugą stronę, opisuje sytuację, jak ważne jest zapewnienie podstawowych rzeczy takich jak zdrowie czy ratowanie życia – mówił Kacper Kubiak.

Film dokumentalny OTSNM to społeczny głos sprzeciwu wobec pseudowyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł 22 października 2020 r. W efekcie tej decyzji kobiety w Polsce zostały pozbawione możliwości wyboru, decydowania o sobie. Celem projektu jest uświadomienie ogromnego problemu i dramatu, jaki spowodował wydany wyrok. W filmie prezentowane są prawdziwe historie kobiet i ich rodzin, a także głosy lekarzy, położnych i psychiatrów. Zobacz jak ostatni rok był bolesny dla Kobiet w Polsce, ponieważ po 22 października 2020 r. pozostały bez możliwości wyboru.

Pokaz filmu „O tym się nie mówi” wraz z debatą odbędzie się 10 listopada 2022 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Wstęp na pokaz jest bezpłatny i przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama? e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE