piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prawie 360 drzew zostanie wyciętych. Będą nowe nasadzenia

Prawie 360 drzew zostanie wyciętych. Będą nowe nasadzenia

Gorzowscy urzędnicy szukają firmy, która podejmie się wycinki 357 drzew z terenu miasta. Jak zaznaczają: są to drzewa chore, obumarłe, których nie da się uratować, a które jedynie stwarzają zagrożenie dla mieszkańców.

Kwestie wycinki drzew zawsze budzą sporo kontrowersji. Nie inaczej jest i tym razem, zwłaszcza, że pod topór ma pójść ich spora liczba. To okazy znajdujące się praktycznie w każdym rejonie miasta.

Urzędnicy zapewniają, że wycięcie tych drzew jest konieczne.

Wycinka jest w większości przypadków związana z obumarciem okazów i ich złym stanem zdrowotnym, w związku z czym stwarzają one duże zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców. Na wszystkie drzewa zakwalifikowane do wycinki Miasto uzyskało zezwolenia od Marszałka Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków” przekazali pracownicy Wydziału Promocji i Informacji.

Nie dla wszystkich potrzeba wycinki prawie 360 drzew jest tak oczywista. Do sprawy odniosła się radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która na swoim portalu Facebookowym zaznaczyła, że śledzi i na bieżąco monitoruje ten temat.

„Jeśli macie wśród znajomych eksperta, arboryste, kto mógłby komercyjnie przejrzeć te drzewa, to proszę o info w komentarzu. Kasa się organizuje z inicjatywy społecznej. Warto sprawdzić przed wycinką, może coś się uda ocalić” pisze radna.

Obecnie urzędnicy szukają firmy, która podejmie się wycięcia drzew, później wybrany wykonawca będzie miał 70 dni na wykonanie zadania.

Z Gorzowa zniknie więc sporo drzew, ale mają się pojawić nasadzenia zastępcze. Zasadzonych ma bowiem zostać co najmniej 210 nowych drzewek o wysokości od 1 do 2,5 metra i minimalnym obwodzie wynoszącym 14-18 cm.

Przypomnijmy: w mieście co jakiś czas organizowane są akcje sadzenia roślin. W poniedziałek (07.11) zasadzono 50 sztuk drzew, o czym szerzej pisaliśmy tutaj: Gorzów bardziej zielony. Sadzone są nowe drzewa. Z kolei w środę (09.11) seniorzy z Gorzowskiej Rady Seniorów posadzili 15 dębów na osiedlu Piaski oraz na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Co do planowanej wycinki 357 drzew to chodzi o okazy znajdujące się przy ulicach Niemcewicza, Kostrzyńskiej, Gwiaździstej, Piłsudskiego, Pomorskiej, Zielnej, Fabrycznej, Poznańskiej, Walczaka, Zamenhoffa, Tartacznej, Słonecznej, Myśliborskiej, Kasprowicza, Al. Konstytucji 3 Maja, Zwiadowców, Piłkarskiej, Ryskiej, Brukselskiej , Wyszyńskiego, Borowskieego, Dąbrowskiego, Krzywoustego, Armii Polskiej, Jagiellończyka, na Placu Nieznanego Żołnierza, ul. Mieszka I, Słowackiego, Kosynierów Gdyńskich, 30 Stycznia, Głowackiego, Okólnej, Dziewięciu Muz, Nowej, Rolnej, Źródłowej, Powstańców Śląskich, Żwirowej/Błotnej, Cegielskiego, Sczanieckiej, Dowbora-Muśnickiego oraz w Parku Słowiańskim, Parku Kasprowicza i Parku Siemiradzkiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE