niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórzanin został oszukany i stracił 55 tysięcy złotych

Zielonogórzanin został oszukany i stracił 55 tysięcy złotych

Zielonogórska Policja ostrzega przed fałszywymi inwestycjami. W naszym mieście został tak oszukany jeden z zielonogórzan. Mężczyzna, chcąc zainwestować w kryptowaluty, stracił 55 tysięcy złotych.

38-letni mieszkaniec Zielonej Góry zobaczył w mediach społecznościowych fałszywą reklamę namawiającą do inwestycji. Po kliknięciu w reklamę, zielonogórzanin został przekierowany na stronę internetową firmy inwestycyjnej. Po chwili skontaktowała się z nim kobieta, podająca się za doradczynię inwestycyjną. Mężczyzna po wpłacie 12 300 dolarów miał zarobić w ciągu 10 dni 40 tysięcy dolarów na inwestycji w kryptowalutę. Bez sprawdzenia tej firmy 38-latek wpłacił na podane przez oszustkę konto 55 tysięcy złotych.

Przez pięć dni na stronie internetowej mężczyzna widział jak jego inwestycja „wzrasta”. Jednak zaczął podejrzewać, że mógł zostać oszukany i poprosił o zwrot pieniędzy, rezygnując z zysku, który mu oferowano. Przelew na jego konto nie wpłynął, a zielonogórzanin udał się do swojego banku. Tam dowiedział się, że konto, na które przelał środki, widnieje na liście kont podejrzanych.

Fałszywi doradcy inwestycyjni próbowali jeszcze raz oszukać mężczyznę, zapewniając go, że przez przerwanie inwestycji jego pieniądze są obecnie zamrożone, ale po kolejnej wpłacie 55 tysięcy złotych otrzyma je wszystkie z powrotem. Tym razem zielonogórzanin nie dał się już na to nabrać.

Policja przestrzega przed kuszącymi inwestycjami w Internecie oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł. Korzystając z mediów społecznościowych czy przeglądając strony internetowe, trzeba być czujnym. Zaleca się niepodawanie danych dostępu do kont obcym osobom. W przypadku oszustw telefonicznych, warto każdą taką sytuację sprawdzić, np. w banku czy dzwoniąc na numer osoby, za którą podał się oszust.

Policjanci zalecają, aby nie reagować na na telefony od fałszywych bankowych konsultantów, brokerów czy doradców, którzy obiecują szybkie zyski przy inwestycjach.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady śniegu
-2.8 ° C
-2.8 °
-3.8 °
46 %
5.5kmh
100 %
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE