niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZmiany na linii autobusowej numer 19

Zmiany na linii autobusowej numer 19

Już od 1 listopada nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii numer 19. Mieszkańcy jeżdżący tym połączeniem będą mogli dojechać aż do nowej pętli na osiedlu Mazurskim.

Urząd Miasta w Zielonej Górze poinformował o zmianach w kurowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Chodzi to o linię numer 19, która do tej pory jeździła na osiedle Śląskie. Z związku z końcem budowy nowej pętli przy ulicy Giżyckiej od 1 listopada autobusy będą jeździły nieco dłuższą trasą, która umożliwi podróżującym przesiadki na inne linie autobusowe.

Obecnie na nowej pętli trwają prace odbiorowe. Otwarcie pętli nieco się przedłużyło. Urząd Miasta informuje, że to z powodu konieczność podłączenia prądu do stacji ładowania elektrycznych autobusów przegubowych. Wszystko jest już na dobrej drodze i niedługo mieszkańcy osiedla Mazurskiego będą mogli korzystać z nowego przystanku.

Cała inwestycja z powstaniem pętli, a co za tym idzie powstaniem też brakującego odcinka ulicy Giżyckiej w celu umożliwienia autobusom dotarcie do nowego przystanku, to realizacja projektu pod nazwą „Elektryfikacja linii komunikacji miejskiej”. Koszt tego projektu wynosi 49 mionów 225 tysięcy złotych (z czego 30 milionów 299 tysięcy pochodzi z środków Unii Europejskiej).

Mieszkańcy czekają na pętlę już od marca, gdy prezydent miasta, Janusz Kubicki, podpisał umowę z zielonogórskim oddziałem firmy Exalo Drilling na jej wybudowanie. Pętla powstała w miejscu dawnej betoniarni, która stała w pobliżu wiaduktu łączącego osiedle Pomorskie z drogą ekspresową S3. Od 1 listopada mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli zobaczyć w tym miejscu kursujące autobusy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE