piątek, 24 marca, 2023

Akcja czysta Odra

Włącz się do ogólnopolskiej akcji na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem.

Od 29 kwietnia do 8 maja organizatorzy razem z lokalnymi organizacjami przeprowadzą akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku. 30 kwietnia sprzątanie Odry w Bytomiu Odrzańskie o godz. 14:00. Miłośnicy Odry powinni przybyć nad Majorkę, aby uprzątnąć trasę: most – wiata przy zamku Carolath.

Tego samego dnia zorganizowane zostaną dwie zbiórki śmieci w Nowej Soli. Pierwsza akcja godz. 10:00. Miejsce zbiórki: Park Linowy SPARK obok Kaczej Górki i Parku Sportów Ekstremalnych. Na początek sprzątanie kanału rzeki Rudnianki, obok rozlewni paliw Orlenu. Po sprzątnięciu tego odcinka czas na drugi Brzeg Odry. Następna zbiórka o 12:30 przy Leśniczówce za mostem przy drodze na Stany. Sprzątanie prawego brzegu Odry – okolice Leśniczówki, mostu oraz nabrzeża w stronę Przyborowa. Na zakończenie (ok. 15:00-16:00) wspólne ognisko na Cyplu obok nowosolskiej mariny. Kontakt pod numerem 881 757 185.

Kolejne sprzątanie w Nowej Soli zaplanowano na 4 maja na godz. 10:00. Miejsce zbiórki to Cypel nad Odrą, przy marinie. Odpadów pozbawiony zostanie lewy brzeg Odry od Starej Wsi do nowosolskiego Portu. Chcesz się przyłączyć wziąć udział w akcji? Zadzwoń pod numer 536 733 193. Im więcej chętnych, tym mniej odpadów. Po zakończeniu akcji na Cyplu ognisko z kiełbaskami dla uczestników.

Organizatorzy zapewniają worki, rękawiczki i środki higieniczne.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
8.7 ° C
9.4 °
7.9 °
82 %
4.2kmh
98 %
sob.
12 °
niedz.
9 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE