poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDzień Ziemi w Zamku Piastowskim

Dzień Ziemi w Zamku Piastowskim

W piątek – 22 kwietnia – w Krośnie Odrzańskim w Zamku Piastowskim odbędą się wyjątkowe obchody Dnia Ziemi.

Mocno ekologiczna będzie końcówka kwietnia w Krośnie Odrzańskim. Niedawno zapowiadaliśmy największe sprzątanie brzegów rzeki od lat, czyli Akcję Czysta Odra, której pomysłodawcą jest ekolog i kajakarz z Wrocławia – Dominik Dobrowolski. Akcję Czysta Odra w Krośnie Odrzańskim koordynuuje Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne. Start 29 kwietnia.

Ekologiczna akcja w Krośnie Odrzańskim odbędzie się też jutro – 22 kwietnia, organizowana przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne we współpracy z Fundacją Recal. W Zamku Piastowskim świętowany będzie Dzień Ziemi. W jaki sposób?

W zapowiedzi wydarzenia czytamy: „Obchody święta naszej planety połączone będą z wystawą sztuki z odpadów. Niezwykłe obrazy stworzone z puszek aluminiowych (autorstwa rumuńskich artystów) będzie można zobaczyć na Zamku Piastowskim od godz. 9.30. Oprócz tego czeka nas Turniej Młodych Ekologów, gdzie poprzez gry i zabawy przekazywać będziemy wiedzę ekologiczną najmłodszym mieszkańcom Krosno Odrzańskie. Każdy z uczestników będzie miał również okazje zapoznać się z bliska ze śmieciarką oraz z ust Magister w śmieciarce dowiedzieć się jak wygląda praca służb komunalnych.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
-3.2 °
93 %
2.1kmh
72 %
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE