czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomości"Bez dodatkowego zabezpieczenia nie przeżyję." - wyciekły maile posła Kurzępy?

„Bez dodatkowego zabezpieczenia nie przeżyję.” – wyciekły maile posła Kurzępy?

Mamy kolejny lubuski wątek w aferze mailowej ministra Michała Dworczyka z PiS. Do jednego z liderów Zjednoczonej Prawicy miał pisać zrozpaczony Poseł na Sejm RP Jacek Kurzępa, który ubolewał nad swoją pensją. Maile pochodzące z 2019 roku ujawniono w serwisie poufnarozmowa.com

– Wypadłem z Sejmu, wynik 8024 nie był wystarczający na Ziemi Lubuskiej. Jestem do dyspozycji, może uznasz, że gdzieś warto mnie zaangażować – miał napisać poseł Jacek Kurzępa.

Następnie parlamentarzysta narzeka na to, że zarabia jedynie 5.200 zł i liczy na to, że dostanie angaż. Rozważa także pracę w halach logistycznych w Guben.

Nie wiemy, czy minister Dworczyk odpisał na tego maila wysłanego 15 października o 15.29. Wiemy jednak, że chwilę później osoba podpisana jako Jacek Kosma Kurzępa pyta czy może wojewoda Władysław Dajczak nie złożyłby mandatu poselskiego, bo wtedy on wchodzi za niego.

Minister Dworczyk odpisuje, że może jest dyrektywa, aby mandatu nie składać i proponuje, że może Kurzępa zostałby wojewodą lub wice.

Dzień później jak publikuje serwis poufnarozmowa.com Jacek Kurzępa już doradza Michałowi Dworczykowi jak wyglądać powinny rozmowy koalicyjne na Ziemi Lubuskiej. W grę wchodzi wątek słubicki.

Ostatecznie wojewoda Władysław Dajczak złożył mandat poselski i pierwszym wchodzącym był właśnie Jacek Kurzępa. Z kolei w powiecie słubickim starostą został Leszek Bajon z Koalicji Obywatelskiej, a Maria Jaworska została radną wojewódzką z ramienia SLD i wspiera koalicję sejmikową. Okazuje się, że być może poznaliśmy mechanizm, dlaczego do tego doszło.

Poprosiliśmy o wypowiedź posła Jacka Kurzępę, ale odmówił nam komentarza.

Czym jest afera mailowa? W czerwcu 2021 anonimowe kanały na platformie Telegram zaczęły publikowanie listów e-maili pochodzących z prywatnej skrzynki e-mail Michała Dworczyka, która była wykorzystywana do celów służbowo-partyjnych ministra. W wyniku nacisków polskiego rządu Telegram usunął kanały, ale nowe maile sygnowane przez Dworczyka wciąż trafiają do sieci. Przez charakter listów pojawiających się na platformie, wydarzenie zostało nazwane przez publicystów aferą mailową.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE