czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraDo MZK trafiły nowe autobusy elektryczne

Do MZK trafiły nowe autobusy elektryczne

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze od lat ma coraz więcej autobusów elektrycznych. Stopniowo zastępują one autobusy spalinowe. Tym razem do MZK trafiło 6 nowych autobusów marki Solaris.

Tabor autobusów elektrycznych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze stale się powiększa. We wtorek pojawiła się informacja o kolejnych nowych autobusach elektrycznych, które wyjadą na zielonogórskie drogi. To sześć autobusów marki Solaris, które już niedługo zastąpią autobusy spalinowe marki Mercedes.

Obecnie w zielonogórskim Miejskim Zakładzie Komunikacji na trasach jeździ 61 pojazdów elektrycznych, co stanowi ponad 70% wszystkich autobusów obsługiwanych przez MZK.

Aby nowe autobusy mogły wyjechać na zielonogórskie ulice i przewozić mieszkańców naszego miasta, musimy jeszcze poczekać na wykonanie prac odbiorowych i rejestrację tych pojazdów.

Do tej pory do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w naszym mieście należało 55 autobusów elektrycznych marek Ursus, Solaris oraz Mercedes-Benz oraz 30 autobusów spalinowych marki Mercedes-Benz.

MZK w Zielonej Górze stawia nie tylko na autobusy elektryczne, ale również na własną energię. W połowie października informowaliśmy, że w zajezdni przy ulicy Chemicznej powstanie farma fotowoltaiczna. Dzięki temu Miejski Zakład Komunikacji będzie mógł ładować autobusy elektryczne własnym prądem. Według wstępnych planów farma zostanie oddana do użytku już w grudniu.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE