czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraDuży zastrzyk gotówki dla zielonogórskich żużlowców

Duży zastrzyk gotówki dla zielonogórskich żużlowców

W czwartek, 28 grudnia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Janusza Kubickiego i prezesa ZKŻ SSA Wojciechem Domagałą. Podczas spotkania klub żużlowy otrzymał od miasta duże dofinansowanie.

„Nie udało nam się zdążyć przed świętami, miał być to prezent dla klubu przed, ale będzie w takim razie prezent na Nowy Rok” – tymi słowami rozpoczął czwartkową konferencję prezydent Janusz Kubicki. Podczas czwartkowego spotkania Falubaz Zielona Góra otrzymał dofinansowanie od miasta w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa warunków uprawiania sportu żużlowego przez zawodników ekstraligowej drużyny żużlowej ZKŻ SSA w okresie do 31.03.2024”.

Zielonogórski Klub Żużlowy od lat wspierany jest przez nasze miasto. Nawet po spadku Falubazu do I ligi żużlowej drużyna mogła liczyć na dofinansowania od prezydenta Kubickiego. Również w przyszłym roku zespół z Zielonej Góry otrzyma dofinansowanie, które pomoże przygotować się w trakcie zimy na nowy sezon. Na 2024 rok klub dostanie 2,5 miliona złotych.

„Jak co roku otrzymujemy wsparcie, jest to wsparcie niezbędne” – mówił Wojciech Domagała. „Bez tego wsparcia klub nie jest w stanie się przygotować do sezonu tak, aby mógł wystartować ze spokojem i aby zawodnicy byli przygotowani do tego sezonu”.

Podczas konferencji od razu została podpisana umowa na przekazanie środków. Jak podkreślał prezes ZKŻ SSA, kibice mogą być spokojni o swój klub. Falubaz ma teraz potrzebne środki do rozpoczęcia przygotowań zimowych, aby od kwietnia walczyć o jak najlepsze miejsce w PGE Ekstralidze.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.3 ° C
2.3 °
2.3 °
90 %
2kmh
90 %
czw.
9 °
pt.
7 °
sob.
5 °
niedz.
6 °
pon.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE