piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraEwakuacja centrum handlowego w Zielonej Górze. Co się stało w Focus Mall?

Ewakuacja centrum handlowego w Zielonej Górze. Co się stało w Focus Mall?

W środę wieczorem w centrum handlowym Focus Mall włączył się alarm z systemu przeciwpożarowego. Rozpoczęła się ewakuacja klientów, a na miejsce przyjechała zielonogórska Straż Pożarna.

Około godziny 18:30, w środę, 25 października klienci obecni w centrum handlowym Focus Mall usłyszeli alarm i wezwanie do ewakuacji. O alarmie zostało także poinformowane Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostały wysłane cztery wozy strażackie.

St. kpt. Piotr Kowalski poinformował nas, że gdy zastępy straży pożarnej dotarły do Focus Mall, strażacy ustalili, że aktywowana została czujka przeciwpożarowa znajdująca się w hali garażowej. Od razu przystąpiono do dokładnego sprawdzania obiektu. Ostatecznie okazało się, że był to fałszywy alarm.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Wokół centrum handlowego rozpoczął się chaos. Część obiektu została poinformowana, aby pozostać na miejscu, ponieważ nie ma niebezpieczeństwa, druga część miała się ewakuować. Jednak klienci całego Focus Mall zaczęli opuszczać centrum handlowe.

Osoby, które dotarły do galerii samochodem, udały się na parking i zaczęły szybko wyjeżdżać, co spowodowało korki przy parkingu zewnętrznym centrum handlowego. Ci, którzy dopiero dojechali do Focusa, kompletnie nie wiedzieli, co się dzieje. Bramy do parkingów wewnętrznych zostały pozamykane, a ochroniarze mówili, że w środku jest pożar.

W najgorszej sytuacji były osoby, które wjechały na parking przed zamknięciem bram. Udało im się wejść do centrum handlowego, gdzie nie było już komunikatu o pożarze, a wszyscy obecni tłumnie wychodzili przed galerię. Jedna z naszych czytelniczek napisała: „Szkoda że wjechałam w trakcie ewakuacji bo nikt nie zablokował wjazdów i o niczym nie informował”.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zagrożenia wcale nie było. Alarm mógł się włączyć z kilku powodów, możliwe jednak, że został uruchomiony przez większe spaliny jednego z wjeżdżających na parking wewnętrzny samochodów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE