poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.160 drzew pojawi się w centrum Gorzowa!

160 drzew pojawi się w centrum Gorzowa!

Nowe nasadzenia mają się pojawić w mieście już na jesień. Zastąpią one te drzewa, które zostały wycięte między innymi ze względu na zły stan zdrowia, uszkodzenie czy zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Projekt zasadzenia 160 drzew w centrum został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego jednak nie uzyskał wystarczającej ilości głosów, dlatego nie można było go zrealizować. Nie zniechęciło to jednak jego pomysłodawców, wśród których jest między innymi Krzysztof Leśnicki. Dzięki wsparciu mieszkańców i gorzowskich radnych, na czele z Martą Bejnar-Bejnarowicz, udało się porozumieć z urzędnikami i doprowadzić do realizacji projektu.

Miasto przeanalizowało projekt pod kątem kolizji z sieciami instalacyjnymi i pod kątem widoczności dla kierowców i uzgodniło z przedstawicielami wnioskodawców, że projekt będzie mógł się rozpocząć się jesienią. Nasadzonych drzew będzie tyle ile zaplanowano – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Wśród nowych drzew będą lipy, klony, jarzębiny, głogi, olsze, kasztanowce i grusze drobnolistne. Zostaną one zasadzone między innymi przy ulicy Woskowej (przy parkingu GRH), przy ul. Grobla (przy Dominancie) oraz przy wiadukcie.

Koszt zadania to ponad 300 tysięcy złotych. Środki zaplanowano w budżecie miasta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE