czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMoże dostać nawet 15 lat za kradzież paliwa, ucieczkę, spowodowanie kolizji i...

Może dostać nawet 15 lat za kradzież paliwa, ucieczkę, spowodowanie kolizji i posiadanie narkotyków

Do sądu trafi sprawa 28-letniego mężczyzny, który ukradł paliwo w Krośnie Odrzańskim, uciekał przed policją, spowodował kolizję i posiadał narkotyki. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku. Jak wynikało wówczas ze zgłoszenia, sprawca po zatankowaniu nie zapłacić za paliwo, a następnie oddalił się w kierunku Świebodzina. Zgłoszenie przydzielone zostało do realizacji dzielnicowym, którzy po weryfikacji przystąpili do poszukiwań za wskazanym pojazdem i jego kierowcą. Będąc w miejscowości Radnica ich uwagę zwrócił nadjeżdżający samochód marki Citroen Berlingo, do którego przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne.

Funkcjonariusze natychmiast zawrócili za nim i po włączeniu sygnałów błyskowych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie zwracał uwagi na jadących cały czas za nim mundurowych i przyspieszając uciekał w kierunku Sycowic – powiat świebodziński. Informacja o kierunku ucieczki przekazana została dyżurnemu komendy w Świebodzinie.

Mężczyznę ucieczkę zakończył w miejscowości Sycowice, gdzie spowodował kolizję drogową, a następnie porzucając auto usiłował uciec pieszo do najbliższych zabudowań. Tuż za nim ruszyli dzielnicowi, zatrzymując go. Pomocy w doprowadzeniu mężczyzny do radiowozu udzielił były policjant krośnieńskiej komendy straszy sierżant Marcin Fligier, a także policjanci świebodzińskiej jednostki, którzy wykonali dalsze czynności w sprawie kolizji drogowej.

Podczas przeszukania samochodu, mundurowi znaleźli w aucie różnego rodzaju narkotyki, które po zabezpieczeniu i poddaniu wstępnym testom, przesłane zostały do dalszych badań laboratoryjnych. Otrzymane wyniki badań potwierdziły, że są to substancje psychotropowe oraz środki odurzające, których posiadanie jest zabronione. Nadto ustalono, że mężczyzna decyzją sądu ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wówczas 23 marca, sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszty, w którym przebywa do chwili obecnej. Akta sprawy nad którą pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim wraz z aktem oskarżenia wpłynęły do sądu. Odpowie on za kradzież paliwa wartości ponad 1300 złotych, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków, przy czym za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 15.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
16.5 ° C
16.5 °
13.8 °
88 %
1.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE