poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPaweł Krupiński przywiózł dwa medale z Letnich Igrzysk Europejskich

Paweł Krupiński przywiózł dwa medale z Letnich Igrzysk Europejskich

Paweł Krupiński z Gubina wrócił z Letnich Igrzysk Europejskich w Krakowie z dwoma medalami!

W dniach 17-23 lipca w Krakowie odbywały się VIRTUS European Summer Games The 2nd European Regional Games, czyli Letnie Igrzyska Europejskie. Czym są te zawody? To duża impreza międzynarodowa, w której udział wzięli reprezentanci 18 państw. Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, tenis stołowy, koszykówka, piłka ręczna, tenis, wioślarstwo, kolarstwo, badminton i oczywiście pływanie, gdzie oglądać można było Pawła Krupińskiego.

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że Paweł Krupiński zdobył brązowy medal podczas Letnich Igrzysk Europejskich. Ale zawody trwały sześć dni i P. Krupiński zdobył jeszcze jedno miejsce na podium.

W sumie Paweł zdobył dwa brązowe medale – stylem klasycznym na 50 metrów i stylem zmiennym na 100 metrów. Trenerka oraz mama Pawła, Anna Krupińska mówi, że były to jedne z najtrudniejszych zawodów w jakich startował gubinianin.

„- Był to pierwszy start Pawła w zawodach tej rangi. Wśród znanych i zaprzyjaźnionych rywali Pawła pojawili się nowi, młodsi i bardzo wymagający. W 15 rozgrywanych męskich konkurencjach tylko 4-ce naszych zawodników udało się zameldować na stopniach podium.” – opowiada A. Krupińska.

W pozostałych startach Paweł otarł się o podium na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym. Do medalowego szczęścia zabrakły setne sekundy.

„- To były bardzo wymagające zawody. Musieliśmy zmagać się z konkurentami, jak również z brakami treningowymi wynikającymi ze szpitalnej korekcji „darów”, którymi los obdarza osoby z Zespołem Downa” – podsumowała A. Krupińska. „- Zawody pozostawiły również niedosyt. Z nieznanych i nieuzasadnionych powodów Paweł i jego kolega Sebastian – najlepsi polscy reprezentanci – mimo zgłoszenia i gotowości uczestnictwa nie zostali powołani do reprezentacyjnych sztafet.”

Paweł ma przed sobą październikowe Mistrzostwa Świata Osób z Zespołem Downa. Wcześniej w zawodach wystartuje mama Pawła – w Grand Prix Wielkopolski na otwartych wodach.

” – Potem wracamy do systematycznych treningów. Przed nami październikowe Mistrzostwa Świata Osób z Zespołem Downa. Aktualnie szukamy miejsc, gdzie za rozsądne pieniądze będziemy mogli trenować i pokryć koszty około-treningowe. Gubiński basen do połowy września przechodzi przerwę konserwacyjną. Wypłukani z kasy i zmęczeni dojazdami z radością wrócimy na naszą pływalnię, Dziękujemy zawsze obecnemu w naszym sportowym życiu Ziemowitowi Patkowi za wsparcie w przygotowaniach, a naszym wiernym kibicom za pozytywne fluidy, które towarzyszą nam zawsze w sportowych zmaganiach” – mówi A. Krupińska.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
17.5 ° C
19.6 °
17.4 °
60 %
1.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE