czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Już od poniedziałku tramwaje wrócą na Piaski!

Już od poniedziałku tramwaje wrócą na Piaski!

Zgodnie z zapowiedziami od 1. sierpnia na tory powracają linie nr 2 i nr 3. Po dwóch latach przerwy komunikacja miejska w Gorzowie znów będzie w pełni działać.

Jako pierwsza w miasto wyruszy „dwójka”. Wystartuje dokładnie o godzinie 10:07 z pętli Wieprzyce. Z kolei nieco wcześniej, bo o 10:00 na torach pojawi się tramwaj specjalny z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim na pokładzie. Przejedzie on Traktem Królewskim, czyli wyremontowanymi ulicami Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Później, zarówno linia nr 2 jak i nr 3 wrócą na swoje stałe trasy i będą kursować zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.

Dla uczczenia powrotu tramwajów w poniedziałek wszystkie przejazdy będą bezpłatne, mieszkańcy będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo (i to na wszystkich liniach).  

W związku z powrotem tramwajów na drogi kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i nie jeździć na pamięć. Wiele osób przyzwyczaiło się już bowiem do braku komunikacji w tym rejonie. Teraz ponownie trzeba będzie się przestawić.

Najbardziej kolizyjnymi miejscami, na które należy zwrócić szczególną uwagę, będą wyjazdy z ulic poprzecznych na drogę, wzdłuż której przebiega torowisko tramwajowe. Wyjazdy te oznakowane są za pomocą znaków ostrzegawczych „Uwaga tramwaj” oraz nakazujących ustąpienie pierwszeństwa lub bezwzględnego zatrzymywanie się.

Ponadto należy mieć na uwadze, że zmianie uległo zagospodarowanie i geometria ul. Mieszka I. Przed przebudową kierowcy mogli parkować samochody na jezdni, przy jej krawędzi. Obecnie wyodrębnione są tam zatoki postojowe. Kierowcy parkując, powinni zwrócić szczególną uwagę na to, aby auta nie wychodziły za obrys zatoki, co mogłoby uniemożliwić przejazd tramwaju torowiskiem. Pojazdy takie będą odholowywane na koszt właściciela – zaznacza Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskie Wydziału Promocji i Informacji.

Pamiętać też należy o tym, żeby nie wjeżdżać na deptak w ulicy Chrobrego, ponieważ odcinek od Borowskiego do Jagiełły w większości jest wyłączony z ruchu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE