czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólKot utknął w komorze silnika

Kot utknął w komorze silnika

Nowosolscy policjanci, dzięki zgłoszeniu zaniepokojonych mieszkańców pomogli małemu kotkowi, który utknął w komorze silnika jednego z zaparkowanych samochodów.

Do niecodziennej interwencji policjantów doszło w niedzielę (24 lipca) na jednym z nowosolskich parkingów. Wzorową postawą wykazali się nowosolanie, którzy zgłosili, że mały kotek utknął pod maską samochodu. Funkcjonariusze również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, bez wahania niosąc pomoc zwierzętom.

Policjanci mając na uwadze zagrożenie życia kociaka, który w tak wysokiej temperaturze nieopatrznie wszedł pod maską samochodu, wczołgali się pod pojazd, aby go ratować. Kotek był już osłabiony i przeraźliwie miauczał. Policjanci po wyciągnięciu zwierzęcia, przewieźli wystraszonego i wyczerpanego kotka do lekarza weterynarii, który przyjął go pod opiekę.

Weterynarz pogratulowała policjantom i mieszkańcom postawy. Podkreślił, że obecnie niewiele osób pomaga zwierzętom w takich sytuacjach. Po opatrzeniu przez lekarza, kotek trafił do przytuliska, gdzie już nic mu nie zagraża.

Koty poszukujące schronienia w komorze silnika to plaga w sezonie jesienno-zimowym. Często instynktownie wybierają rozgrzane samochody, stanowiące idealny schowek przed zimnem. Czujność warto zachować jednak także w okresie letnim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.2 °
-1.1 °
98 %
1.7kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE