piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.1890 zł za tonę węgla. Ruszyła sprzedaż

1890 zł za tonę węgla. Ruszyła sprzedaż

Do Gorzowa dotarła już pierwsza partia węgla, którą osoby uprawnione mogą kupić po preferencyjnej cenie. Jego sprzedaż rozpoczęła się dzisiaj (07.12). Urzędnicy dzwonią do mieszkańców, aby umówić termin odbioru.

W ramach zakupu preferencyjnego, według ogólnych, rządowych wytycznych, tona węgla nie może kosztować więcej niż dwa tysiące złotych. Jak się okazuje mieszkańcy Gorzowa zapłacą jeszcze mniej.

– Po podliczeniu przez Urząd Miasta wszystkich kosztów, tona węgla będzie kosztowała 1890 zł – przekazał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Pierwsza partia węgla została już dostarczona do miasta. To węgiel groszek. Mogą go kupić jedynie osoby uprawnione, które wcześniej złożyły odpowiednie wnioski. Od dzisiaj, tj. od środy, urzędnicy będą dzwonić do tych osób w celu umówienia dokładnego terminu odbioru.

Przypomnijmy: na jedno gospodarstwo domowe przypadają maksymalnie trzy tony węgla, które można zakupić po niższej cenie. Pierwsze półtorej tony można nabyć do końca tego roku, a kolejne półtorej do kwietnia 2023.

W Gorzowie dystrybucją węgla zajmuje się skład zlokalizowany przy ulicy Kostrzyńskiej 1. Kupujący musi odebrać surowiec we własnym zakresie. Jeśli ktoś nie ma możliwości przewiezienia takiej ilości węgla może za dodatkową opłatą wykupić transport.

–  Istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, transportu węgla do gospodarstwa domowego, pojazdami będącymi własnością składu opałowego. Udzielanie informacji oraz uzgodnienia co do zasad i możliwości transportu zakupionego węgla pojazdami będącymi własnością składu opału, będą realizowane pod numerem telefonu 668 611 780 – przyznał Grzegorz Rojek, dyrektor gorzowskiego Wydziału bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Węgiel o którym mowa jest importowany przez spółki Skarbu Państwa. Zakup po preferencyjnej cenie został wprowadzony ze względu na to, że obecnie cena surowca jest bardzo wysoka i jest problem z jego dostępnością.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE