poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTrzeba oszczędzać, więc urzędnik będzie pracował krócej...

Trzeba oszczędzać, więc urzędnik będzie pracował krócej…

Prezydent Janusz Kubicki podjął decyzję o zmniejszeniu czasu pracy urzędników. Jest to związane z ustawą na temat oszczędzania energii. Miasto ma ograniczyć zużycie energii o 10%. Mieszkańcy w komentarzach są oburzeni.

Prezydent Miasta Zielona Góra ustala od dnia 12 grudnia 2022 r. czas pracy Urzędu Miasta Zielona Góra od godziny 8.30. Godziny zakończenia pracy pozostają bez zmian – czytamy w komunikacie. Niestety nie wszyscy będą krócej pracować. – Powyższe polecenie dotyczy wszystkich pracowników z wyłączeniem pracowników, których ciągłość pracy jest niezbędna do prawidłowego realizowania zadań miasta – pracowników obsługujących monitoring wizyjny, pracowników strefy płatnego parkowania, pracowników Wydziału Komunikacji.

Jedno jest pewne. Pracownicy mimo krótszego czasu pracy otrzymają takie samo wynagrodzenie. Mieszkańcy zauważają brak konsekwencji prezydenta Kubickiego:

Chwileczkę: w sobotę wieszacie lampki, żeby porobić słitfocie „wyjątkowej świty – Świętego Mikołaja, prezydenta miasta, radnych i mieszkańców”. Piszecie, że „lśni fontanna, deptak czy trójwymiarowa bombka”. A w środę skracacie godziny pracy do odwołania, bo prąd oszczędzacie? To ja poproszę o wyłączenie lampek… – pisze pan Paweł na miejskim profilu.

Takich głosów jest więcej – A co z powstałymi spółkami miejskimi? Tam pewnie jest cieplej i taniej . Rozumiem, że wynagrodzenie Kawusi będzie stosowne do ilości godzin przepracowanych w miejscu pracy, czyli urzędzie! – komentuje Łukasz.

O tym, że oszczędności mogą być pozorne mówi w rozmowie z nami miejski radny Dariusz Legutowski. – Chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób została wyliczona oszczędność energii. Jak to się ma do setek iluminacji w mieście? Kiedy zgłaszaliśmy w lipcu, że trzeba zająć się planem oszczędności energetycznej to nikt nie chciał z nami rozmawiać. Dzisiaj skraca się czas pracy urzędników i ogranicza dostęp mieszkańcom do usług publicznych. Z pewnością będziemy o to pytać – dodał.

Zadaliśmy pytania w tej sprawie rzeczniczce prasowej Urzędu Miasta Monice Zapotocznej i odpowiedzi przekażemy, jeżeli otrzymamy odpowiedź, co niestety w ostatnich miesiącach się nie zdarza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE