niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lubuskie Talenty ukryte w Gorzowie

Lubuskie Talenty ukryte w Gorzowie

Uczniowie z gorzowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymali stypendia w ramach programów Lubuskie Talenty i Lubuscy Zawodowcy. Łącznie wyróżnionych zostało kilkadziesiąt osób.

Lubuskie Talenty to program stypendialny skierowany do uczniów z województwa lubuskiego uczęszczających do VII i VIII klasy szkół podstawowych oraz do młodzieży z liceów ogólnokształcących na terenie województwa. Program realizowany jest od 2019 roku.  Stypendia mogą wynieść nawet po 8 tysięcy złotych!

Tym razem, w ramach Lubuskich Talentów, nagrodzonych zostało 141 uczniów szkół podstawowych z całego województwa i 18 z Gorzowa Wielkopolskiego. Z kolei jeśli chodzi o licealistów to w skali całego województwa stypendia otrzymało 211 osób, w tym 16 osób pochodzących z Gorzowa i 55 osób uczących się w gorzowskich liceach. Wszyscy nagrodzeni mieli średnią ocen nie mniejszą niż 5,50, część z nich to również laureaci olimpiad.

Z kolei Lubuscy Zawodowcy to program stypendialny realizowany w tym roku po raz pierwszy i skierowany do uczniów techników i szkół branżowych I stopnia. Tutaj kryterium ocen jest nieco mniejsze, bo stypendia przyznawane są za średnią nie niższą niż 4,80 w przypadku techników i 4,50 w przypadku szkół branżowych.

Tutaj wyróżnionych zostało 157 uczniów, w tym 17 z gorzowskich techników. Niestety, z gorzowskich szkół branżowych nie nagrodzono żadnego ucznia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE