poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.2 miliony złotych na halę widowiskowo-sportową w Gorzowie

2 miliony złotych na halę widowiskowo-sportową w Gorzowie

O przekazaniu pieniędzy zdecydował Zarząd Województwa Lubuskiego. Jednak ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania należy do radnych sejmiku. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji zaplanowanej na 4. kwietnia.

Chodzi o trwającą już budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Słowiańskiej. Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o dofinansowanie. We wniosku ubiega się o kwotę 6 milionów złotych, które miałby być wypłacone w trzech transzach, po 2 miliony złotych co roku. O pieniądze prezydent wnioskował już ponad rok temu.

– Były problemy dotyczące interpretacji przez Regionalną Izbę Obrachunkową transferu tych środków, ale zostały one rozwiązane – informuje Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

We wtorek, 22. marca, zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu w tym roku 2 milionów złotych na budowę hali. Projekt uchwały w tej sprawie poddana zostanie pod głosowanie radnych sejmiku, ponieważ to do nich ostatecznie należy decyzja. Sesja Sejmiku odbędzie się 4. kwietnia i wtedy wyjaśni się już czy dofinansowanie zostanie przyznane czy też nie.

Przypomnijmy: hala widowiskowo-sportowa powstaje niedaleko „Słowianki”. Będzie się składała z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Na trybunach będą miejsca dla ponad 5 tysięcy osób. Dodatkowo powstaną parkingi, zaplecze sanitarne, gastronomiczne, administracyjne, szatnie i sala konferencyjna. Oprócz wydarzeń sportowych mają się tu odbywać m.in. koncerty, eventy, występy teatralne czy taneczne.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE