poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryGospodarstwo Rolne Piotr Marciniak - docenione.

Gospodarstwo Rolne Piotr Marciniak – docenione.

Gospodarstwo Rolne z Lubska będzie mogło umieścić znak Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego na swoich produktach.

24 marca 2022 r. w Ochli odbyło się posiedzenie Kapituły dotyczące wprowadzenia kolejnych lubuskich producentów do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Lubuskiego, m.in. Gospodarstwa Rolnego Piotr Marciniak z Lubska.

Naturalny Olej Lubuski powstaje w rodzinnej olejarni przy gospodarstwie rolnym Małgorzaty i Piotra Marciniaków. Jest to nieduża manufaktura nastawiona na jakość, a nie ilość. Prowadzą produkcję ekologiczną, w ich olejarni tłoczony jest olej małymi partiami, według zapotrzebowania, przez co klient zawsze dostaje pełnowartościowy produkt.

Tłoczenie odbywa się metodą na zimno (do 40°C), dzięki czemu nie traci najcenniejszych wartości, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (Omega 3, Omega 6, Omega 9). Ta tradycyjna metoda produkcji pozwala czerpać z nasion wszystkie ukryte w nich bioaktywne właściwości. Nie stosują żadnych dodatków, barwników ani środków przedłużających żywotność.

Fot. www.olejlubuski.pl

Głównym celem regionów znajdujących się w Sieci jest promocja rozwoju tradycyjnej i nowoczesnej żywności opartej na lokalnych surowcach. Regiony realizują działania, które mają na celu promocję i poprawę jakości regionalnej żywności oraz wzmocnienie regionalnej tożsamości – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
20.3 ° C
21.1 °
16.3 °
53 %
2.2kmh
31 %
pon.
21 °
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE