piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.250 milionów złotych dla Gorzowa!

250 milionów złotych dla Gorzowa!

Miasto otrzymało rządowe dofinansowanie w wysokości 250 milionów złotych na rozwój terenów inwestycyjnych. Chodzi o zajmujący powierzchnię 250 ha obszar przy ulicy Mironickiej. To z kolei oznacza dodatkowe wsparcie dla budowy północnej obwodnicy miasta.

W ramach tych środków tereny inwestycyjne przy Mironickiej zostaną odpowiednio wyposażone w infrastrukturę drogową, energoelektryczną, oświetleniową i wodno-kanalizacyjną. Dodatkowo, ma zostać usprawniony dojazd do tych terenów co wiąże się z budową północnej obwodnicy.

Sam fakt wpuszczenia do obiegu tak ogromnych pieniędzy to wydarzenie bez precedensu w naszej miejskiej historii! Dzięki temu otworzą się przed nami nowe perspektywy, a na nich zależy nam przecież najbardziej. Dobre perspektywy to atrakcyjność Gorzowa dla młodych ludzi, dobre perspektywy to wzrost znaczenia miasta, dobre perspektywy to po prostu ogromna szansa na skok gospodarczy, który będzie miał realny wpływ na poprawę jakości funkcjonowania gorzowskich rodzin – powiedział Jacek Wójcicki, Prezydent Gorzowa.

Oficjalne przyznanie dotacji odbyło się w piątek (14.10) w Kancelarii Prezesa Rady ministrów w Warszawie.

Przypomnijmy: sama budowa północnej obwodnicy miasta została wyceniona na około 300 milionów złotych, dlatego rządowe wsparcie jest niezwykle ważne dla miasta. Dzięki przyznanym pieniądzom przetarg na jej budowę można będzie ogłosić prawdopodobnie jeszcze w tym roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE