niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejny, urokliwy park kieszonkowy w Gorzowie

Kolejny, urokliwy park kieszonkowy w Gorzowie [ZDJĘCIA]

Przy ulicy Chrobrego trwają prace nad budową parku kieszonkowego. Będzie tam ponad 700 gatunków roślin, murek, ławeczki i klimatyczne oświetlenie. To już drugi taki par w mieście.

Park kieszonkowy powstaje u zbiegu ulic Chrobrego i Wyszyńskiego. Jego budowa to odpowiedź na potrzeby mieszkańców dotyczące większej ilości zieleni. Brak roślin w centrum miasta jest bowiem szczególnie zauważany, dlatego ważny jest każdy kawałek ziemi zagospodarowany drzewami czy kwiatami.

Skwer łącznie będzie zajmował powierzchnię 215 m2 i będzie podzielony na trzy strefy sąsiadujące z ciągami pieszymi, jezdnią i deptakiem znajdującym się wzdłuż torów tramwajowych.

Ten skwer kieszonkowy to przykład działań Miasta zmierzających do tworzenia enklaw zieleni w miejscach, gdzie dominuje gęsta zabudowa. Tworząc nową zieloną przestrzeń wzięto pod uwagę niedobór terenów zielonych, które mogą zapewnić mieszkańcom kontakt z naturą jaki jest możliwy nawet na niewielkim terenie – informują urzędnicy.

Obecnie trwają prace związane z budową nowego skweru. W tym celu przebudowano już wcześniej funkcjonujący niewielki skwer, rozebrano zniszczony murek oporowy, dzięki czemu udało się powiększyć przestrzeń. Postawiono nowe murki oraz drewniane siedziska. Posadzono też 719 gatunków roślin, wśród nich:

  • Trawy: proso rózgowate, ostnica cieniutka, owies wiecznie zielony, rozplenica japońska
  • Byliny: przetacznik kłosowy, werbena patagońska, kocimiętka, szałwia omszona, czyściec wełnisty, rozchodnik okazały, jeżówka purpurowa
  • Krzewy: róża okrywowa, perowskia łobodolistna

To już kolejny park kieszonkowy w Gorzowie. podobny funkcjonuje już m.in. na osiedlu Słonecznym.

Bartłomiej Nowosielski
Bartłomiej Nowosielski
Bartłomiej Nowosielski
Bartłomiej Nowosielski

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE