czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Artystyczna instalacja stanie w centrum miasta

Artystyczna instalacja stanie w centrum miasta

Rozpoczął się już montaż wyjątkowej, artystycznej instalacji, która ma upamiętniać wydarzenia z 31 sierpnia 1982 roku. Praca pojawi się na skwerze niedaleko Katedry.

Ostatniego dnia sierpnia, dokładnie czterdzieści lat temu miał miejsce ogromny protest przeciwko władzy komunistycznej oraz stanowi wojennemu. To było największe wystąpienie mieszkańców w historii całej Ziemi Lubuskiej, które miało miejsce po 1945 roku.

W tym roku, aby uczcić czterdziesta rocznicę tamtych wydarzeń władze Gorzowa postanowiły wzbogacić miasto o instalację artystyczną nawiązującą do protestów. W grudniu ubiegłoego roku rozstrzygnięto konkurs na opracowanie owej instalacji, a teraz oficjalnie rozpoczyna się jej montaż.

W 2022 roku obchodzimy czterdziestolecie Gorzowskiego Sierpnia 1982 roku, rocznicę ogromnego protestu, który był skierowany przeciwko władzy komunistycznej. Chcieliśmy upamiętnić to wydarzenie w przestrzeni publicznej, stąd pomysł na zorganizowanie konkursu na koncepcję instalacji artystycznej, która miałaby stanąć w Gorzowie, na skwerze, naprzeciw miejsca, gdzie odbywały się te wydarzenia – powiedział Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Autorami instalacji są Helena Kułak-Świerblewska, Katarzyna Widera i Jakub Cap. Jej odsłonięcie będzie miało miejsce 31. sierpnia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE