środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRewers: Kabaret żyje i ma się dobrze

Rewers: Kabaret żyje i ma się dobrze

Hitem ostatnich dni jest skecz Wigilia 2022 kabaretu Neo-Nówka zagrany na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Nagranie w ciągu 3 dni jest pierwsze w karcie „Na czasie” YouTube i zebrało ponad 4 mln wyświetleń. Sytuację dla Lubuskiego Centrum Informacji komentuje Janusz Rewers, jeden z najbardziej znanych lubuskich kabareciarzy.

– Stara sprawdzona definicja dobrego żartu mówi – „dobry żart mówi prawdę”. Gdy popatrzymy na hity kabaretowe ostatnich lat to ta dewiza się sprawdza. Ludzie, oglądając Neo-Nówkę mówią, że to trafne i tak naprawdę to nas nie powinno śmieszyć – mówi Rewers w rozmowie.

Zauważa jednak, że skecz jest mocno komentowany i analizowany. Jak dodaje kabaret często jest spychany na gorszy gatunek sztuki, ale ja uważam, że rozśmieszanie to jednak trudna rzecz. Łatwiej człowieka wzruszyć niż wywołać uśmiech.

– Nie mam też wątpliwości, że ten skecz rządzących w Polsce zabolał. Skoro rzecznik prasowy rządu wypowiada się na ten temat to musiało bardzo dopiec. Nie oszukujmy się jednak, chociaż koledzy z Neo-Nówki o tym nie mówią, ich spotyka też sporo przykrych rzeczy po tym skeczu. W rozmowie internetowej z członkiem kabaretu Radkiem Bieleckim zauważyłem, że dużo się teraz dzieje i gdy napisałem mu, że chyba nie zawsze pozytywnie, to odpisał – „no cukru nie ma” – skończył artysta.

Cała rozmowa z Januszem Rewersem do obejrzenia tutaj:

Natomiast skecz Wigilia 2022 możecie zobaczyć tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-1.1 ° C
-0.6 °
-2.1 °
45 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE