poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Coraz więcej osób korzysta z biblioteki

Coraz więcej osób korzysta z biblioteki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie w pierwszym półroczu tego roku zanotowała znaczny wzrost odwiedzin oraz wypożyczeń.

Dane cieszą, ale są też zaskakujące. Wydawałoby się bowiem, że w dzisiejszych czasach, w dobie cyfryzacji coraz mniej osób sięga po książki. Wybierane są raczej artykuły w Internecie czy chociażby e-booki. Ludzie częściej decydują się też sięgnąć po książki ze sklepowej półki, a rzadziej korzystają z miejskich bibliotek.

Tymczasem, jak się okazuje, w ostatnich miesiąc coraz więcej gorzowian postanowiło wybrać się właśnie do biblioteki. Jeśli chodzi o dane to w porównaniu z I półroczem ubiegłego roku w tym roku wzrosła liczba czytelników o 1922 osoby. Liczba odwiedzin wzrosła o 3776, a liczba wypożyczeń o 904.

To bardzo dobre informacje, ponieważ oznaczają, że mieszkańcy chcą czytać książki i czytają ich coraz więcej. A dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że rozwijają one wyobraźnię stymulując prawą półkulę mózgu. Poprawiają także zdolność koncentracji skupiając nasza uwagę.

Przypomnijmy” w okresie wakacyjnym Wojewódzka i Miejska Biblioteka publiczna w Gorzowie jest otwarta w następujących godzinach:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
42 %
2.2kmh
3 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE