wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie. Spada czy rośnie?

Bezrobocie w Gorzowie. Spada czy rośnie?

Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie przedstawił dane dotyczące stopy bezrobocia w ubiegłym roku. Jak się okazuje praktycznie przez cały 2022 rok bezrobocie sukcesywnie spadało. W grudniu odsetek gorzowian pozostających bez pracy wynosił 2,2%, a to oznacza, że nie zmienił się już od trzech miesięcy.

Obecnie sytuacja gospodarcza na świecie nie wygląda zbyt dobrze. Ze względu na coraz wyższe koszty (zarówno energii, utrzymania jak i produktów żywnościowych) niektóre przedsiębiorstwa ogłaszają upadłość, inne muszą redukować liczbę pracowników.

Jak się jednak okazuje sytuacja na nie przekłada się póki co na stan bezrobocia w Gorzowie oraz w powiecie gorzowskim. W samym Gorzowie stopa bezrobocia w grudniu ubiegłego roku wynosiła 2,2%, a to o pół punktu procentowego mniej w porównaniu z tym samym okresem w roku 2021 (wtedy stopa bezrobocia wyniosła 2,7%).

Podobnie, spadek notuje się w całym województwie oraz powiecie.

– Pod koniec grudnia 2022 roku stopa bezrobocia w powiecie gorzowskim wynosiła 3,2% (rok wcześniej 3,9%), a w województwie lubuskim 4,3% (rok wcześniej 4,9%) – przekazali urzędnicy z Wydziału Promocji i Informacji UM w Gorzowie.

Jak to się przekłada na liczbę osób niemających pracy? W grudniu zarejestrowanych bezrobotnych było w Gorzowie 1 242 (to o jedną osobę więcej niż w listopadzie). Wciąż bez pracy pozostaje więcej kobiet niż mężczyzn (54% bezrobotnych to kobiety). Co piąty bezrobotny nie ukończył 30 lat, a prawie co trzeci jest po pięćdziesiątce.

Jeśli chodzi o województwo lubuskie to niezmiennie najwyższą stopę bezrobocia notuje się w powiecie strzelecko drezdeneckim (9,1%), zielonogórskim ziemskim (7,8%) i wschowskim (7,4%). Z kolei najniższa występuje w powiecie słubickim (2,1%), w Gorzowie (2,2%) i Zielonej Górze (2,5%).  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE