niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Były proboszcz Katedry wraca do Gorzowa. Wiemy jaką parafią pokieruje

Były proboszcz Katedry wraca do Gorzowa. Wiemy jaką parafią pokieruje

Po ponad 10 latach ksiądz Zbigniew Samociak powraca do swojego rodzinnego miasta, by objąć kierowanie jedną z tutejszych parafii. Do tej pory pełnił funkcję proboszcza parafii św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim.

Ksiądz Zbigniew Samociak już wkrótce przejmie kierowanie parafią pw. Św. Wojciecha znajdującą się przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie. To oznacza, że powraca do swojego rodzinnego miasta – tu się urodził, tu się uczył, tu przyjmował święcenia kapłańskie i przez siedem lat sprawował funkcję proboszcza parafii katedralnej. Dopiero w 2012 roku został przeniesiony do Krosna Odrzańskiego, gdzie posługę kapłańską pełnił aż do teraz.

Z dniem 1. października szykują się jednak zmiany i ks. Z. Samociak spróbuje swoich sił kierując wspólnotą przy Gwiaździstej. Wszystko dlatego, od 15. lipca jest tam wakat na stanowisku proboszcza związany ze śmiercią poprzedniego księdza pełniącego tę funkcję, czyli ks. Prałata Andrzeja Szkudlarka.

Przypomnijmy: Ks. Zbigniew Samociak to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie, Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie i Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. W latach 1990-1991 studiował we Freiburgu, gdzie zrobił studia doktoranckie. Pełnił funkcję wikarego w zielonogórskiej konkatedrze. W latach 1993-2001 wykładał socjologię na Papieskim Wydziale Teologicznym i w Diecezjalnym Studium nad Małżeństwem i Rodziną im. bp. Wilhelma Pluty. W 2001 roku został proboszczem w parafii Trójcy Świętej w Gubinie, a w 2005 roku proboszczem po odchodzącym na emeryturę ks. Stanisławie Garncarzu, parafii katedralnej w Gorzowie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE