sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Charytatywna aukcja malarstwa dla Ukrainy

Charytatywna aukcja malarstwa dla Ukrainy

W Gorzowie zostanie zorganizowana specjalna aukcja, na której każdy chętny będzie mógł wylicytować obraz autorstwa lokalnych artystów. Pieniądze zebrane ze sprzedaży dzieł zostaną w całości przekazane Fundacji Ukraina. Do licytacji może przystąpić każdy chętny. Wstęp wolny.

Licytacja odbędzie się już jutro, tj. w sobotę (14.05) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Do wylicytowania będzie piętnaście prac przekazanych przez malarzy i artystów z Gorzowa i okolic. Pod młotek pójdą dzieła Michała Bajsarowicza, Zofii Bilińskiej, Magdaleny Ćwiertni, Jerzego Gąsiorka, Tomasza Hołyńskiego, Bogusława Jagiełło, Radosława Krawczyka, Krzysztofa Matuszaka, Janusza Moraczewskiego, Ewy Niśkiewicz-Krawczyk, Wojciecha Plusta, Krzystofa Swaryczewskiego, Iwony Markowicz-Winieckiej i Ireny Zakrzewskiej-Smoleń. Ich ceny wywoławcze będą się wahać w granicach od 300 do 1500 zł. Pełny katalog dzieł wraz z ilustracją oraz opisem znajdziecie TUTAJ.

Podczas aukcji odbędzie się także koncert gorzowskiego zespołu Fisheclectis. Sam zespół powstał z inicjatywy małżeństwa Joanny i Łukasza Kopczyńskich, którzy teraz na swoim koncie mają trzy płyty i ponad 12 milionów odsłon na serwisie YouTube.

Dochód z aukcji zostanie przekazany na pomoc Ukrainie, w której od 24. Lutego trwa wojna. Przypomnijmy: to właśnie wtedy kraj ten został zaatakowany przez wojska rosyjskie. Od tamtej pory Ukarińcy dzielnie bronią swojej wolności, a kobiety, dzieci i osoby starsze w miarę możliwości opuszczają kraj. Wielu mieszkańców Ukrainy schronienie znalazło także między innymi w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
79 %
3.4kmh
11 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE