poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Chłopiec w radiowozie sprawdzał jak być policjantem

Chłopiec w radiowozie sprawdzał jak być policjantem

Lubuscy funkcjonariusze spełnili marzenie pięcioletniego Wiktora i zorganizowali dla niego szereg ciekawych zajęć, w których mógł się sprawdzić jako policjant. Były zabawy w miasteczku ruchu drogowego, sterowanie robotem i oczywiście sprawdzenie się w roli kierowcy radiowozu.

Wiktor to pięcioletni mieszkaniec Gorzowa, podopieczny Fundacji Równie Ważni, który na co dzień, wraz z rodzicami, opiekuje się młodszą, dwuletnią siostrą będącą pod opieką domowego hospicjum. Chłopiec jest wielkim fanem policji, w przyszłości chciałby zostać funkcjonariuszem, a już teraz jego ulubioną zabawą jest ta w „bohaterów i złoczyńców”.

Fundacja Równie Ważni, znając zainteresowania swojego podopiecznego, zwróciła się do lubuskich policjantów o pomoc w zorganizowaniu chłopcu jednego dnia podczas którego będzie się mógł zapoznać z kulisami pracy policji.

– Nie mogliśmy pozostać obojętni na takie pragnienia naszego fana. Dlatego zorganizowaliśmy wizytę podczas której na Wiktora czekało mnóstwo atrakcji. Postarali się o to policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policyjni kontrterroryści opowiada Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Chłopiec miał więc okazję wsiąść do policyjnego radiowozu i, jakby mogło być inaczej, użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych, co sprawiło mu prawdziwą przyjemność. Ciekawość rozbudziło w nim także sterowanie specjalnym robotem służącym do podejmowania materiałów pirotechnicznych. Wiktor zostawił również odbitki swoich linii papilarnych oraz zaprezentował swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. Jakby tego było mało, nie lada atrakcją było przymierzenie pełnego rynsztunku policjanta Oddziałów Prewencji. Nie zabrakło także upominków i pamiątkowych zdjęć!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE