czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Cmentarz w Gorzowie zostanie rozbudowany. Miasto szuka wykonawcy prac

Cmentarz w Gorzowie zostanie rozbudowany. Miasto szuka wykonawcy prac

Większy teren, nowe oświetlenie, kolumbaria, a nawet monitoring – już wkrótce gorzowski cmenatrz komunalny czeka sporo zmian. Urzędnicy w tej chwili przygotowują się do kolejnego etapu rozbudowy nekropolii znajdującej się przy ulicy Żwirowej. Najpierw trzeba jednak znaleźć wykonawcę dokumentacji.

Przetarg na wyłonienie firmy, która miałaby się zająć przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy cmentarza został już ogłoszony. Chętne firmy mogą się zgłaszać jeszcze tylko do czwartku (12.10).

Rozbudowa cmentarza w Gorzowie. Co zaplanowano?

Oczywiście głównym punktem inwestycji jest powiększenie obszaru cmentarza komunalnego o około 3,5 hektara.

W ramach zadania dobudowana ma zostać kontynuacja Alei Zasłużonych, gdzie umiejscowionych zostanie 50 dodatkowych grobowców. Oprócz tego pojawią się także cztery dwustronne kolumbaria na 36 miejsc.

Ilość miejsc przeznaczonych na pochówki zostanie określona na etapie prac projektowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami – informują pracownicy spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

To nie koniec, bo będzie też jaśniej i bezpieczniej dzięki oświetleniu i kamerom monitoringu, które pojawią się na wzdłuż alei głównej oraz na skrzyżowaniach alejek bocznych. W pakiecie oczywiście nowe nasadzenia zieleni.

Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu będzie miał 13 miesięcy od momentu podpisania umowy na przygotowanie projektu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE